e
sv

Site Tanıtımları

74 Okunma — 03 Ocak 2022 22:54
avatar

Adem TÜRK

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Site Tanıtımları v2.1
İnternet sitelerini tanıtmak amaçlı bir site yapmak, site rehberi veya link bankası gibi kullanmak istiyorsanız bu site tanıtımları scripti tam size göre. İster yeni bir site açarak, isterseniz sitenizin ayrı bir bölümü olarak kullanabileceğiniz site tanıtımları scriptini kolayca kurabilir ve gerekli ayarlamaları ile site tanıtımları sitesi açabilirsiniz.

Site tanıtımları; kategori ekleme, silme, düzenleme; site ekleme, düzenleme, silme, onaylama, hatalı siteler bildirimi; tam yetki ve yarı yetki yönetici ekleyebilme, sitelere yorum ekleyebilme ve puan verebilme, siteler onaylanırken editör onayından geçerken editör puanı verebilme gibi özelliklere sahiptir. Bir kişi sitesini eklediğinde bu site, editör (yönetici) onayından geçerken puan verilmesi istenir, o editörde gerekli puanı verir ve siteyi onaylamış olur. Kısaca editörler eklenen siteleri onaylar ve onaylarken belirli bir puan verirler. Bu site tanıtımlarını kullanarak kolayca site tanıtımları sitesine sahip olursunuz. Bu site tanıtımlarının diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz.

Site Tanıtımları Scriptini İndir

 

GENEL ÖZELLİKLERİYÖNETİM PANELİ ÖZELLİKLERİSÜRÜM NOTLARIEKRAN GÖRÜNTÜLERİ
1. Site tanıtımları ana sayfasında; kategoriler, yeni siteler, popüler siteler, duyurular, haftanın sitesi, rastgele site, en çok puan alan siteler, en son yorumlanan siteler, haftanın siteleri ve istatistikler bulunmaktadır. Bu bölümleri yönetim panelinden açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
2. En son eklenen 100 site, en çok puan alan 100 site, en çok hit alan 100 site, editör tarafından seçilen siteler ve site ekleme formu ayrı sayfa olarak bulunmaktadır.
3. Site ekleme formunda; kategori seçimi, site adı, site adresi, e-mail adresi, site açıklaması, gönderenin adı soyadı, güvenlik kodu formları yer alır.
4. Site tanıtımları yönetimi için yönetim paneli mevcut olup, tam ve yarı yetki yönetici eklenebilmektedir. Bu konuyla ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
5. Ana sayfa istatistiklerinde; toplam kategori sayısı, toplam site sayısı, toplam aktif site sayısı, toplam onay bekleyen site sayısı ve toplam yorum sayısı bulunmaktadır.
6. Haftanın sitesi özelliğini, isterseniz aylık site, günlük site veya editör tarafından seçilen siteler olarak kullanabilirsiniz.
7. Site ekleme formunda e-mail adresi form alanında e-mail adresine uygun veri yazma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca site ekleme şartları işaretlenmeden site eklenmemektedir.
8. Eklenen sitelerde sitelerin önizleme resmi otomatik olarak gösterilmektedir.
9. Sitelere yorum ekleme ve birlikte puan verme özelliği bulunmaktadır.
10. Duyuru alanı mevcut olup, kayan yazı olarak listelenmekte ve duyuru eklenme tarihi ile birlikte gösterilmektedir. Bu duyuru alanını yönetim panelinden isterseniz kapatabilirsiniz, isterseniz açabilirsiniz.
11. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
12. Google reklam alanları bulunmaktadır. İsterseniz bu alanı kendinize göre normal reklam alanı olarak veya isterseniz başka bir amaçla kullanabilirsiniz. Bu reklam alanı 2 adet olup, ana sayfanın sol büyük kısmında ve sağ küçük kısmında bulunmaktadır. Bu alanın ister sadece sol büyük kısmını, ister sadece sağ küçük kısmını, isterseniz her iki kısmı da açabilir veya tümünü kapatabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
1. Yönetim paneli için kullanıcı adı ve parola sistemli bir yönetim sayfası bulunmaktadır. Bu kullanıcı adını ve parolasını ilk başta sizin belirleyeceğiniz gibi daha sonradan da kullanıcı adı ve parolasını yönetim panelinden değiştirebilirsiniz. Ayrıca birden fazla yönetici ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz yöneticilerde tam yetki ve yarı yetki olmak üzere iki yetki şekli atayabilirsiniz. Yazılan parolalar güvenlik için md5 yöntemiyle şifrelenmektedir.
2. Yeni kategori ekleyebilir, bulunan kategorileri düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Kategorilere sıra numarası ekleyebilirsiniz.
3. Eklenen siteler, onay bekleyen siteler yönetiminde sıraya girerler. Yönetici onaylayana kadar gösterilmezler. Yönetici siteyi inceleyip onaylamak istediğinde ise editör notu (5 puan üzerinden) vererek siteyi onaylayabilir.
4. Sitelere eklenen yorumların tümünü kontrol edebilir, istemediklerinizi silebilirsiniz.
5. Editör tarafından seçilen siteleri tüm siteler yönetiminden belirleyebilir, isterseniz daha sonra bu seçilmiş siteyi editör tarafından seçilen sitelere arasından çıkartabilirsiniz.
6. Genel ayarlardan yönetiminden; site adını, site adresini, e-mail adresini değiştirebilirsiniz.
7. Site tanıtımlarınızda bakım yapmak istediğinizde, genel ayarlardan bakım modunu açabilir ve isteğinize bağlı bir yazı yazabilirsiniz. Bakım modunu açtığınızda; ziyaretçiler sizin yazacağınız bakım mesajıyla karşılaşırlar ve bu sırada site tanıtımları sayfasını göremezler, yeni site ekleyemezler. Daha sonra bakım modunu kapatarak site tanıtımlarınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
8. Ana sayfada bulunan bölümleri genel ayarlar yönetiminden açabilir veya kapatabilirsiniz. Dolayısıyla ana sayfa ayarlarını kolaylıkla yönetim panelinden gerçekleştirebilirsiniz.
9. Genel ayarlar yönetiminde istatistikler bölümünden, toplam onay bekleyen site sayısı, toplam hatalı site sayısı, toplam site sayısı, toplam yorum sayısı, toplam kategori sayısı verilerini görebilirsiniz.
10. Saat farkı ayarlamasını sunucuya göre ayarlayabilirsiniz.
11. Duyuru ekleyip, silebileceğiniz duyurular yönetimi bulunmaktadır.
12. Google reklam alanını; ister kapatabilir, ister sadece sol büyük alanda gösterebilir, ister sadece sağ küçük alanda gösterebilir, isterseniz de hem sol büyük hem sağ küçük alanda gösterebilirsiniz. Bu google reklam alanını, isterseniz banner reklam alanı veya isterseniz başka bir amaçla da kullanabilirsiniz.
13. Yapılan işlemler için onay penceresi eklenmiştir. İşlemi devam ettirmek için Tamam düğmesine, vazgeçmek için İptal düğmesine tıklama isteğiyle onayınız sorulmaktadır. Dolayısıyla bir işleme yanlışlıkla tıklasanız bile geri dönüş şansınız vardır.
SÜRÜM NOTLARI
v1.1 Yenilikler
1. Tema sistemi eklendi. Varsayılan tema dışında kırmızı bir tema eklendi.
2. Yorumlara onaylama sistemi eklendi. İsteğe bağlı olarak onaylamalı yada direk yorum eklenebilir şeklinde yapabilirsiniz.
3. Site detayında, sitenin hangi kategoride bulunduğu göstergesi eklendi.
4. Site ekleme formunda karakter sayacı eklendi. Karakter sayısı yönetim panelinden değiştirilme özelliği eklendi.
5. Yorum ekleme formunda karakter sayacı eklendi. Karakter sayısı yönetim panelinden değiştirilme özelliği eklendi.
6. Ana sayfa ve yönetim paneli istatistikleri arttırıldı.

v1.2 Yenilikler
1. Bazı sayfalarda değişiklik yapıldı.
2. Site sayacı eklendi. Bu sayaçta; bugün tekil, bugün çoğul, dün tekil, dün çoğul, toplam tekil, toplam çoğul istatistikleri bulunmaktadır.
3. Site ekleme formundaki güvenlik kodu sistemi değiştirildi.
4. Yorum ekleme alanına güvenlik kodu sistemi yerleştirildi.
5. Ana sayfadaki site sayacı ve site arama alanlarının yönetim panelinden açık yada kapalı yapma özelliği eklendi.

v1.3 Yenilikler
1. Bazı hatalar giderildi.
2. Güvenlik ve kod iyileştirilmeleri yapıldı.
3. İstatistik sayacında hatalar düzeltildi ve iyileştirmeler yapıldı.

v2.0 Yenilikler
1. Site görünümü (teması) değiştirildi.
2. Sistem olarak geliştirme yapıldı.
3. Bazı işlemleri ayrı ayrı sayfalarda gerçekleştirmek yerine tek sayfada birleştirildi.
4. Yorum düzenleme işlem sayfası oluşturuldu.
5. Duyuru düzenleme işlem sayfası oluşturuldu.

v2.1 Yenilikler
1. Site önizleme seçenekleri için alternatifler çoğaltıldı.
2. İki adet otomatik site üzerinden önizleme seçeneği, bir adet editör tarafından önizleme ekleme seçeneği eklendi.
3. Bu seçeneklerden hangisini istiyorsanız yönetim panelinden o seçeneği aktif edebilme özelliği eklendi.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI