e
sv

Sıkça Sorulan Sorular

50 Okunma — 04 Ocak 2022 01:23
avatar

Adem TÜRK

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sıkça Sorulan Sorular v2.3
İnternet sitelerinizde kullanmak üzere site üzerinden devamlı olarak güncelleyebileceğiniz, kolay kullanılabilir arayüzü ve parola korumalı yönetim paneli bulunan, detaylı özelliklere sahip, sıkça sorulan sorular scripti olup, soru ve cevaplarınızı yönetim panelinden ekleyebilir, düzenleyebilir, silebilir; ayrıca soru ve cevaplarınızı kategorilere göre ayırarak yayınlayabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular scripti sade bir tasarıma sahip olup, sitelerinize kolayca entegre edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular Scriptini İndir

 

GENEL ÖZELLİKLERSÜRÜM NOTLARIEKRAN GÖRÜNTÜLERİYARDIM
1. Sıkça sorulan sorular parola korumalıdır.
2. Soru-Cevap listesi yönetimine girdiğinizde, eklenmiş soru-cevapların listesini görebilir, yeni soru-cevap ekleyebilir ve daha önce eklenmiş soru-cevapları silebilirsiniz.
3. Kategori listesi yönetimine girdiğinizde, kategorilerin listesini görebilir, yeni kategori ekleyebilir ve daha önce eklenmiş kategorileri silebilirsiniz.
4. Sorulara ait cevaplar tıklanınca açılabilir-kapanabilir olduğundan fazla yer kaplamamakla birlikte sadece soruları veya tüm cevapları da gösterme özelliği bulunmaktadır.
5. Sisteme eklemiş olduğunuz soru ve cevapları olumlu/olumsuz özelliği sayesinde ziyaretçi görüşlerini alabilirsiniz.
6. Sıkça sorulan sorular sayfasını tasarımı sade olup, sitenize entegre ederek kolayca kullanabilirsiniz.
v2.0 Yenilikler
1. Kategori sistemi eklendi. Kategori ekleme, düzenleme, silme sistemi yapıldı.
2. Sisteme eklenen soru ve cevaplara ziyaretçiler için olumlu/olumsuz onaylama sistemi eklendi.
3. Yönetici parolasını yönetim panelinden değiştirilebilme özelliği eklendi.
4. Sorulara ait cevaplar sorulara tıklanınca açılabilir-kapanabilir özelliği eklendi.
5. Soruları ve cevapları düzenleme sistemi eklendi, ekleme ve silme sistemleri geliştirildi.

v2.1 Yenilikler
1. Ziyaretçilerin soru sorması için sistem yapıldı.
2. Ziyaretçiler soru sorduktan sonra yönetici cevap verdiğinde e-mail gönderilmesi özelliği eklendi.
3. Ziyaretçiler soru gönderdiğinde yöneticiye e-mail bildirimi özelliği eklendi.

v2.2 Yenilikler
1. Kategori sistemi geliştirilerek ana-alt kategori eklenebilir özelliği eklendi.
2. Soru-Cevap listesinde istatistik kısmında kategori ismi gösterilme özelliği eklendi.
3. Soru-Cevap arama sistemi eklendi.

Veritabanı Yolu Nasıl Değiştirilir?
Sıkça sorulan sorular scriptinin veritabanı yolu belirtilen dosyanın adı sss_ayar.asp’dir. Bu dosyayı bir editör programı aracılığıyla açınız ve 14. satırda yer alan aşağıdaki kodu bulunuz.

strDBPath = Server.MapPath(“db/sss.mdb”)
Bu kodu bulduktan sonra sss yazan kısmını isteğinize göre değiştiriniz ve dosyayı kaydediniz. Bu yeni belirlemiş olduğunuz adı db klasöründe bulunan sss.mdb dosyasının adını yeniden adlandırarak yazınız.

Örneğin; biz bu adı yenimenu olarak belirlemiş olalım. sss_ayar.asp dosyasında kod şu şekilde olur.
strDBPath = Server.MapPath(“db/yenisss.mdb”)

Daha sonra db klasörünü de açalım ve sss.mdb dosyasının adını yeniden adlandırarak yenisss.mdb olarak yapalım.
Sonuçta bu şekilde veritabanı yolunuzu değiştirmiş olursunuz.
Yeni soru-cevap eklemek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Açılacak olan sayfada Yeni Soru-Cevap Ekle formu bulunmaktadır. Formda gerekli bilgileri yazarak Soru-Cevabı Ekle düğmesini tıklayınız.

Soru-cevap düzenlemek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Açılacak olan sayfada soru-cevap listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz soru-cevabın sağ tarafında bulunan İşlem kısmından düzenleme simgesine bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda düzenlenecek bilgileri yazarak Soru-Cevabı Güncelle düğmesini tıklayınız.

Soru-cevap silmek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Açılacak olan sayfada soru-cevap listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz soru-cevabın sağ tarafında bulunan İşlem kısmından silme simgesine bağlantısına tıklayınız ve onaylayınız.
Yeni kategori eklemek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Üst tarafta bulunan menüden Kategori Listesi bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada Yeni Kategori Ekle formu bulunmaktadır. Formda gerekli bilgileri yazarak Kategoriyi Ekle düğmesini tıklayınız.

Kategori düzenlemek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Üst tarafta bulunan menüden Kategori Listesi bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada kategorilerin listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz kategorinin sağ tarafında bulunan İşlem kısmından düzenleme simgesine bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda düzenlenecek bilgileri yazarak Kategoriyi Güncelle düğmesini tıklayınız.

Kategori silmek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Üst tarafta bulunan menüden Kategori Listesi bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada kategorilerin listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz kategorinin sağ tarafında bulunan İşlem kısmından silme simgesine bağlantısına tıklayınız ve onaylayınız.

Parola değiştirmek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Açılacak olan sayfada Parola Ayarı formu bulunmaktadır. Formda parolayı değiştirmek istiyorsanız parola kutusuna yeni parolanızı yazınız ve Güncelle düğmesini tıklayınız.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI