e
sv

Flash Oyun Portalı

93 Okunma — 04 Ocak 2022 01:30
avatar

Adem TÜRK

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Flash Oyun Portalı v2.3
Yeni bir site açıp flash oyun sitesi yapmak istiyorsanız yada mevcut siteniz için flash oyun bölümü açmak istiyorsanız bu scripti kolayca kullanabilirsiniz. Genel olarak oyun sitelerinin özelliklerini kapsayan bu scriptin diğer özelliklerini aşağıdan görebilirsiniz. Flash oyunlarını kategorilere göre ekleyebiliyorsunuz. Oyunlara yorum ekleyebilme ve puan verebilme özellikleri mevcuttur. Ayrıca; en son eklenen oyunlar, en çok oynanan oyunlar ve en çok puan alan oyunları ayrı sayfa olarak listelenmektedir.

İletişim sayfası olup, gelen mesajları yönetim panelinden kontrol edebilirsiniz. Şifreli yönetim paneli mevcut olup, yeni yönetici ekleyebilir ve bu yöneticiye iki şekilde (Tam yetki, Yarı yetki olmak üzere) yetki verebilirsiniz. Yeni kategori ekleyebilir, mevcut kategorileri düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Yeni oyun ekleyebilir, mevcut oyunları düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Gelen iletişim mesajlarını silebilirsiniz. Oyunlara eklenen yorumları düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Oyun arama sistemi mevcuttur. Ana sayfada bulunan bölümleri yani ana sayfa düzenini yönetim panelinden düzenleyebilirsiniz. Bu oyun sitesinin diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz.

Flash Oyun Portalı Scriptini İndir

 

GENEL ÖZELLİKLERYÖNETİM PANELİEKRAN GÖRÜNTÜLERİSÜRÜM NOTLARI
1. Ana sayfada; kategori listesi, oyun arama, rastgele oyun, yeni eklenen oyunlar ve popüler oyunlar gösterilmektedir.
2. En son eklenen oyunları, en çok oynanan oyunları ve en çok puan alan oyunları ayrı sayfada görebilirsiniz.
3. İletişim sayfası ile site ziyaretçilerinin sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.
4. Oyunlara yorum ekleme ve puan verme sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca her bir oyun için yorum eklemesini aktif yada pasif yapabilirsiniz. Aktif yaparsanız, yorumlar eklenebilir ve listelenebilir; pasif yaparsanız yorumlar eklenmez ve listelenmez.
5. Oyunlara yorum eklemede e-mail adresi alanının e-mail adresine uygun veri yazma kontrolü yapılmaktadır.
6. Her oyunda, oyunun eklenme tarihi, ortalama verilen puanı, yapılan yorum sayısını ve oyun resmi bulunmaktadır.
7. Site ziyaretçileri oyunları hatalı oyun olarak bildirim yapabilirler.
8. Site ziyaretçileriniz oyunları oynama sayfasını açtığında; hem oyun açıklamasını görebilirler hemde kullanım klavuzuna göre oyunu oynayabilirler.
9. Duyuru alanı mevcut olup, kayan yazı olarak listelenmekte ve duyuru eklenme tarihi ile birlikte gösterilmektedir.
10. Sitenin üst kısmında logonun yanında boş bir alan mevcuttur. Bu kısmı google reklam alanı olarak belirledik. Siz isterseniz burayı banner reklam alanı olarak veya başka bir amaçla da kullanabilirsiniz.
11. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
12. Site tanıtımları yönetimi için yönetim paneli mevcut olup, tam ve yarı yetki yönetici eklenebilmektedir. Bu konuyla ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
1. Yönetim paneli için kullanıcı adı ve parola sistemli bir yönetim sayfası bulunmaktadır. Bu kullanıcı adını ve parolasını ilk başta sizin belirleyeceğiniz gibi daha sonradan da kullanıcı adı ve parolasını yönetim panelinden değiştirebilirsiniz. Ayrıca birden fazla yönetici ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz yöneticilerde tam yetki ve yarı yetki olmak üzere iki yetki şekli atayabilirsiniz. Yazılan parolalar güvenlik için md5 yöntemiyle şifrelenmektedir.
2. Site adı, site adresi, e-mail adresi ve telif satırı bilgilerini yönetim paneli genel ayarlardan değiştirebilirsiniz.
3. Ana sayfa düzeninin ayarlarını yönetim paneli genel ayarlardan Açık veya Kapalı olarak yapılandırabilirsiniz.
4. İletişim yönetiminden gelen mesajları okuyabilir ve silebilirsiniz.
5. Yeni kategori ekleyebilir, mevcut kategorileri düzenleyebilir veya silebilirsiniz.
6. Yeni oyunlar ekleyebilir, mevcut oyunları düzenleyebilir veya silebilirsiniz.
7. Hatalı oyun bildirimlerini kontrol edebilir, hata varsa düzeltebilir veya silebilir, hatalı değilse hatalı değil olarak belirtebilirsiniz.
8. Oyunlara yapılan yorumları kontrol edebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.
9. Oyun eklerken; oyun kategorisini seçip, oyun adını, oyun açıklamasını, kullanım klavuzunu, arama için anahtar kelimelerini yazarak, oyun için resim adresi ve oyunun adresini girerek yeni oyunu ekleyebilirsiniz..
10. Duyuru ekleyip, silebileceğiniz duyurular yönetimi bulunmaktadır.
11. Saat farkı ayarlamasını sunucuya göre ayarlayabilirsiniz.
12. Oyun sitenizde bakım yapmak istediğinizde, genel ayarlardan bakım modunu açabilir ve isteğinize bağlı bir yazı yazabilirsiniz. Bakım modunu açtığınızda; ziyaretçiler sizin yazacağınız bakım mesajıyla karşılaşırlar ve bu sırada oyun sitesine ait sayfaları göremezler, oyun oynayamazlar ve değerlendiremezler. Daha sonra bakım modunu kapatarak oyun sitenizi tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
13. Yapılan işlemler için onay penceresi eklenmiştir. İşlemi devam ettirmek için Tamam düğmesine, vazgeçmek için İptal düğmesine tıklama isteğiyle onayınız sorulmaktadır. Dolayısıyla bir işleme yanlışlıkla tıklasanız bile geri dönüş şansınız vardır.

Yeni yönetici eklemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Yönetici Ekle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda kullanıcı adını, parolasını ve yetkisini vererek Kullanıcıyı Ekle düğmesini tıklayınız.

Yönetici bilgisini düzenlemek ve silmek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Yöneticiler bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada yöneticilerin listesi vardır. Her yöneticinin sağ tarafında İşlem kısmında Düzenle ve Sil bağlantıları bulunur. Yönetici bilgisini düzenlemek için Düzenle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda düzenlenecek bilgileri yazarak Kullanıcıyı Güncelle düğmesini tıklayın. Yöneticiyi silmek için ise sadece Sil bağlantısına tıklamanız ve onaylamanız gerekmektedir.
Yeni kategori eklemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Kategori Ekle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda kategori adını ve açıklamasını yazarak Kategoriyi Oluştur düğmesini tıklayınız.

Kategori düzenlemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Kategori Düzenle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada kategorilerin listesi bulunmaktadır. Düzenlemek istediğiniz kategorinin üzerine tıklayınız. Açılacak olan formda kategori adını ve kategori açıklamasını yazarak Kategoriyi Güncelle düğmesini tıklayınız.

Kategori silmek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Kategori Sil bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada kategorilerin listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz kategorinin üzerine tıklayınız ve onaylayınız.
Yeni oyun eklemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Oyun Ekle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda oyunun kategorisini seçtikten sonra oyunun adını, açıklamasını, kullanma klavuzunu, anahtar kelimelerini, küçük resminin adresini, oyunun bulunduğu adresini yazınız ve yorum işlemini seçiniz. Bu bilgileri girdikten sonra Oyunu Ekle düğmesini tıklayınız.

Oyun düzenlemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Oyun Düzenle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada oyunların listesi bulunmaktadır. Düzenlemek istediğiniz oyunun üzerine tıklayınız. Açılacak olan formda gerekli bilgileri yazarak Oyunu Güncelle düğmesini tıklayınız.

Oyun silmek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Oyun Sil bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada oyunların listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz oyunun üzerine tıklayınız ve onaylayınız.

Hatalı oyunlar nedir;
Sitenizin ziyaretçilerinin oyunları oynayamamasından kaynaklanan hatalarda size yaptığı bildirimlerin listesidir. Bu sayfayı açtığınızda hatalı oyunların listesini görebilirsiniz. Eğer herhangi bir oyunda hata varsa gerekli düzenlemeyi yapabilir, silebilir veya hatası yoksa bu listeden çıkartabilirsiniz. Bu sayfaya ulaşmak için yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Hatalı Oyunlar bağlantısına tıklayınız.
Yorum düzenlemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Yorum Düzenle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada yorumların listesi bulunmaktadır. Düzenlemek istediğiniz yorumun üzerine tıklayınız. Açılacak olan formda gönderenin adını, e-mail adresini ve yorumunu düzenleyerek Yorumu Güncelle düğmesini tıklayınız.

Yorum silmek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Yorum Sil bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada yorumların listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz yorumun üzerine tıklayınız ve onaylayınız.
Yeni duyuru eklemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Duyuru Ekle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda duyuru içeriğini yazarak Duyuruyu Ekle düğmesini tıklayınız.

Duyuru silmek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Duyurular bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada duyuruların listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz duyurunun sağ tarafında bulunan İşlem kısmından Sil bağlantısına tıklayınız ve onaylayınız.

v1.1 Yenilikler
1. Kodlar iyileştirildi. Kendi siteniz için modül geliştirmede kullanacağınız kolay blok özelliği getirildi.
2. Etiket modülü eklendi. Etiketler oyun adlarına göre listelenmektedir. Etiketlerinden birinin üzerine tıklanıldığında oyun arama sonuçları sayfasına gider ve o etikete ait sonuçları gösterir.
3. Her sayfanın kendine ait bir başlık (title) özelliği eklendi.
4. Kimler online (aktif kişiler) sayfası oluşturuldu. Kimler online sayfasında ziyaretçilerin hangi sayfayı gezdiğini, hangi oyunu oynadığını, sayfa adı veya oyun adıyla birlikte o sayfaya link verilmiş şekilde görebilirsiniz.
5. İletişim sayfasında konu özelliği eklendi. Konu olarak; genel, öneri, şikayet seçme özelliği eklendi.
6. İstatistikler bloğu eklendi. İstatistikler olarak; aktif ziyaretçi sayısı, kategori sayısı, oyun sayısı, yorum sayısı ve yönetici sayısı gösterilmektedir.

v1.2 Yenilikler
1. İki adet hata düzeltildi ve bazı sayfalarda değişiklik yapıldı.
2. Aktif kişiler sistemi yenilendi.
3. Yönetim paneline aktif kişilerin ip numarasıyla birlikte gösterildiği ayrı bir sayfa yapıldı.
4. Aktif kişilerin aktif kalma süresini yönetim panelinden değiştirebilmeniz için bir sistem eklendi.
5. Etiket sistemi için etiket sayısının yönetim panelinden değiştirebilmeniz için bir sistem eklendi.
6. Site sayacı eklendi. Bu sayaçta; bugün tekil, bugün çoğul, dün tekil, dün çoğul, toplam tekil, toplam çoğul istatistikleri bulunmaktadır.
7. Yorum alanına güvenlik kodu sistemi yerleştirildi.

v1.3 Yenilikler
1. Yeni tema sistemi geliştirildi, yeni tema yapıldı.
2. Bazı hatalar giderildi.
3. Güvenlik ve kod iyileştirilmeleri yapıldı.
4. Yorum sistemine limit karakter sayısı ve limit sayaç görünümü eklendi.
5. Yönetici sayfasına ait giriş ve çıkış işlemleri tek sayfada toplandı.
6. İstatistik sayacında hatalar düzeltildi ve iyileştirmeler yapıldı.

v2.0 Yenilikler
1. Yeni tema sistemi geliştirildi, yeni tema yapıldı.
2. Üyelik sistemi geliştirildi. Üye, Editör, Yönetici olmak üzere 3 farklı türde üye çeşidi bulunmaktadır.
3. Üyeler için kontrol paneli oluşturuldu. Üyeler, profilini güncelleyebilir, editörlük başvurusu yapabilir, eklediği oyunları görüntüleyebilir, oyunlara yazdığı yorumları görüntüleyebilir, beğendiği oyunları görüntüleyebilir.
4. Üyeler oyun ekleyebilir, oyunlara yorum yazabilir, oyunları beğenebilir.
5. Üyeler editörlük başvurusu yaptığında o üye bir kez engellenirse bir daha editörlük başvurusu yapamaz.
6. Oyun etiketleri sistemi değiştirildi.
7. Oyunlar onaylama sistemiyle eklenmekte olup, yönetici ve editörler direk olarak ekleyebilirler.
8. Yorum ekleme formunda karakter sayacı sistemi değiştirildi.
9. Aktif kişiler sayfasında yoğunluktan dolayı sorun çıkması ihtimaline karşın temizleme sistemi eklendi.
10. Bakım modu ve bazı form özellikleri kaldırıldı.
11. Puan verme özelliği özel efekt ile geliştirilmiştir.
12. İki farklı reklam alanı oluşturuldu, bu reklam alanının içeriği kendi dosyalarının içerisinden değişmektedir.

v2.1 Yenilikler
1. Portalın yüksek çözünürlükteki tarayıcı görünümlerinde ortalama olarak görünmesi sağlandı.
2. Oyun öncesi için reklam sistemi eklendi. Oyunlar belirli bir süre reklam gösteriminden sonra açılması sağlandı.
3. Oyunların tam ekran modunda oynanması özelliği eklendi. Oyunlar tam ekran modu simgesine tıklanıldığında yeni pencere olarak açılması sağlandı.

v2.2 Yenilikler
1. Daha önce güncellemesi yayınlanan Hata Güncellemesi ve bağlantılı diğer hatalar tekrar kontrol edildi.
2. Daha önce güncellemesi yayınlanan Tam Ekran Modu aktif edildi, eski sistem iptal edildi.
3. Yönetim panelinde Bekleyen Görevler daha görünür bir şekilde aktif edildi.
4. Üyelik kayıt formunda yer alan Üyelik Şartları, yönetim panelinden güncellenebilir şekilde yapılandırıldı.
5. AddThis kullanılarak sosyal paylaşım sitelerinde oyunların paylaşılması ve arkadaşına önerme sistemi eklendi.
6. Oyun öncesi reklam gösterilme özelliğinde saniye ayarlaması yönetim panelinden güncellenebilir şekilde yapılandırıldı.

v2.3 Yenilikler
1. Oyunlarda etiket gösterimi ve bunlara arama yaptırma özelliği eklendi.
2. Oyunlarda hata bildirimi özelliği ziyaretçilere kapatılıp sadece üyeler olarak yapılandırıldı.
3. Güvenlik kodu algoritması değiştirildi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI