Şimdiye kadar Samsung’un katlanabilir ekranları telefonu Galaxy Z Flip 5 hakkında birçok sızıntı ortaya çıktı. Ancak şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılar genellikle marka tarafından hazırlanan reklam görselleriydi. Şimdi ise ilk defa telefonu gerçek yaşamda görme fırsatı yakalıyoruz.

Samsung Galaxy Z Flip 5 iddalı geliyor

SlashLeaks isimli bir internet sitesinde katlanabilir ekranlı telefonun maketinin fotoğrafları ve videosu paylaşıldı. Paylaşılan yeni görsellerde yeni telefonu bir insanın elinde görüyoruz. Böylece Samsung Galaxy Z Flip’in boyutları hakkında da fikir sahibi oluyoruz.

Telefonun genel görüntüsü önceki sızıntıların doğruluğunu da bizlere bir kez daha gösteriyor. Sızıntısı yapılan yeni modelin maketi, kılıf ve diğer aksesuarları tasarlayabilmek adına üreticiler tarafından kullanılıyor. Bu yüzden maketler, orijinal telefonlarla ayn boyutlarla karşımıza çıkıyor.

Detaylara indiğimizde çift kameraların etrafını çevreleyen büyük kapak ekranının yanı sıra ön bölümde ise delik tasarımlı bir özçekim kamerası yer alıyor. Telefonun alt kenarıda USB-C bağlantı noktası ve hoparlör ızgarası yer alıyor. Sağ tarafta güç ve ses düğmeleri, solda ise SIM kart yuvası yer aldığını görüyoruz.

Söylentilere göre Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı 3,4 inç boyutunda olacak. Yeni telefon bu konuda 3,6 inçlik kapak ekranına sahip olan Motorola Razr+’daki biraz gerisinde kalacak. Diğer yandan Samsung Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranında artık Google uygulamalarının da yer alacağı söyleniyor.

Büyüyen kapak ekranının yanı sıra yeni Galaxy Z Flip, sahip olduğu Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile performans anlamında da iddialı olacak. Artan ekran boyutu ve performans ise telefonun fiyatında bir artışa neden olabilir. Bunun için ise Samsung’un tanıtımını beklemek zorundayız.

Kaynak: Shiftdelete.Net