e
sv

Windows 12 için yeşil ışık: Yakın zamanda gelebilir!

1 Okunma — 09 Kasım 2023 23:08
Windows 12 için yeşil ışık: Yakın zamanda gelebilir!
avatar

Adem TÜRK

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows işletim sisteminin bir sonraki ana sürümünün 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte Microsoft, geçen yılın sonundan bu yana yeni işletim sistemi hakkında birçok ipucu veriyor. Bugün ise Windows 12 yeni sürümünün tarihi neredeyse doğrulandı. İşte detaylar!

Windows 12 sürümünün gelmesinin yakın olduğu iddia ediliyor!

Windows’un yeni ana sürümü kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Tüm bu süreç boyunca ise Windows 12 hakkında birçok detay ortaya çıktı. Bugün ise Microsoft’un metin editörü X’ten yaptığı paylaşımla Windows 12’nin yolda olduğunu neredeyse doğruladı.

Microsoft’un metin editörü, Windows’un 40. yaş gününü X hesabından kutladı. Bu kutlamanın yanı sıra kullanıcıların gelecekte uygulamadan neler bekleyebileceklerinden de bahsetti. Açıklamada yer alan özellikler hakkındaysa çok da detay yer almadı.

Microsoft, artık güvenli olmadığını düşündüğü üç eski özelliği tarihin tozlu sayfalarına kaldırıyor. İşte detaylar…

Öte yandan Office LTSC (Uzun Süreli Hizmet Kanalı) 2024 ön izlemesinin ilk ekran görüntüleri bir X kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bu görüntülerin ise Windows 12 sürümüne ait olduğuna dair söylentiler çıktı. Bu da işletim sisteminin 2024’te piyasaya sürüleceğini doğrular nitelikte oldu.

X kullanıcısının yaptığı paylaşımın altına ise Windows Insider Program adlı resmi X hesabı bir yorum yaptı. Yorumunda ise “Gelecek gerçekten parlak” ifadesini kullandı. Bu ifadenin tam olarak ne anlama geldiğini bilmek mümkün değil. Ancak çoğu kişi Windows 12’nin gelmesinin çok yakın olduğunu iddia etti.

Kaynak: ShiftDelete.Net

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI