e
sv

Algo Dijital ile Eğlenceli Kodlama

62 Okunma — 02 Ocak 2022 20:30
avatar

Adem TÜRK

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Algo Dijital; çocuklarımıza, oyunlar üzerinden algoritmik düşünme kazanımı vermeyi hedefleyen bir mobil uygulamadır. Hem android hem de ios platformununda yer almaktadır. Web sitesinden indirme bağlantılarını görebilirsiniz. Eğlenceli karakterler ve hikâyelerle çocukların; hem dijital beceriler kazanmasına hem de hayatın her alanında faydalanacakları düşünsel kazanımları elde etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Eğlenceli oyunlarla algoritmik düşünme becerisi kazandırır.
Dijital dünyanın alfabesi kodlamayı, blok Temelli Kodlama’yla öğretir.
Merak etmeyi ve keşfetmeyi teşvik eder.

40 bölümden oluşan oyunda kendi gezegeninizdeki bu bölümleri tamamlayıp diğer gezegenleri aktif hale getirebilirsiniz. İlk bölümleri kolay olan oyunda ilerledikçe bölümler zorlaşıyor, döngü ve koşul bloklarını kullanmak gerekiyor. Blokları doğru sıralamada başlayınca bloğunun altına sürükleyip bıraktıktan sonra çalıştırıyorsunuz.

Üye olurken mail adresi gerekmiyor. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz. Üyeliğin 2. aşamasında size verilen avatarlardan 3 tanesini sıralayıp gizli şifre oluşturuyorsunuz. Asıl şifrenizi unutursanız bu avatar sıralaması ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI