e
sv

Youtube Kapak Fotoğrafı Nasıl indirilir?

776 Okunma — 07 Ocak 2022 19:48
avatar

Adem TÜRK

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstediğiniz Youtube videosunun kapak fotoğrafını basit bir yöntem ile kaydedebilirsiniz. Bunun için Youtube video linkini bulmanız yeterlidir.

Kendi yüklediğiniz bir videonun veya beğendiğiniz bir videonun kapak fotoğrafını bilgisayarınıza kaydetmek isteyebilirsiniz. Youtube kapak fotoğrafı boyutu 1280 x 720 piksek boyutundadır. Kapak fotoğrafını  yüksek kalitede indirmek için yapmanız gereken tek şey video adresinde yer alan “id” bölümünü değiştirmektir.

Youtube videosunun id kısmı linkte yer alan v= ifadesinden sonra gelen kısımdır. Örneğin https://www.youtube.com/watch?v=A0IFGctSsFo videosunun id’si A0IFGctSsFo  değeridir. Bu değeri http://img.youtube.com/vi/BURAYA/maxresdefault.jpg “buraya” yazan yere yapıştırdığınızda yani, tarayıcınızın adres çubuğuna https://img.youtube.com/vi/A0IFGctSsFo/maxresdefault.jpg linkini girdiğinizde kapak fotoğrafını görebilirsiniz. Kapak fotoğrafını açtıktan sonra bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Video sonuna eklenen maxresdefault.jpg ifadesi görselin en yüksek çözünürlükteki fotoğrafı almanızı sağlar. “/maxresdefault.jpg” yerine “/1.jpg” “/2.jpg” veya “/3.jpg” şeklinde ifadeler koyduğunuzda ise video içerisindeki farklı zamanlardan çekilen görsellere ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI