e
sv

Actionbound Yarışma Aracı (1. Bölüm)

40 Okunma — 06 Nisan 2023 21:52
avatar

Adem TÜRK

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Actionbound, katılımcıları oyunlaştırılmış bir keşif macerasının içerisine alarak, interaktif biçimle atanan görevleri bireysel ya da grup olarak gerçekleştirmeye yönelik oldukça eğlenceli eğitsel uygulamadır. Bu uygulamayı okulda öğrencilerle, bir gezide katılımcılarla veya bir organizasyonda kullanabilirsiniz. Uygulamada soru hazırlama web tabanlıdır. Yarışmayı oynayacak kişilerin  App Strore veya Google Play üzerinden Actionbound uygulamasını kurması gerekir.

Uygulamanın mantığı öğretmen tarafından verilen görevlerin öğrenciler tarafından doğru ve zamanında tamamlanmasına dayanır. Görevler istenilen kazanıma göre seçilir. Uygulama GPS verilerini kullanabilmektedir.  Böylelikle öğrencileri istediğiniz herhangi bir konuma yönlendirerek belirlediğiniz bir görevi gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Konum bulma açısından baktığımızda dijital bir oryantiring uygulamasına benzediğini söyleyebiliriz.

Actionbound, interaktif macera oyunları oluşturmanıza ve oynamanıza olanak tanıyan bir platformdur. Kullanıcılar, çeşitli yerleri keşfetmek, bilgi toplamak, soruları cevaplamak ve diğer oyuncularla etkileşimde bulunmak gibi çeşitli aktiviteleri içeren bir dizi farklı macera oyunu oluşturabilirler.

Platform, okullar, müzeler, şirketler, turizm endüstrisi ve diğer birçok sektör için eğitim materyalleri, öğrenme oyunları ve turistik rehberler oluşturmak için kullanılabilir. Actionbound, öğretmenlerin ve eğitmenlerin öğrencileri için özelleştirilmiş eğitim materyalleri oluşturmasına yardımcı olur. Ayrıca, şirketler için eğitim programları ve turizm endüstrisi için özel turlar oluşturmak için de kullanılabilir.

Actionbound, kullanıcıların kendi özel macera oyunlarını kolayca oluşturmasını sağlayan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Oyunlarınızı özelleştirmek için çeşitli araçlar ve özellikler sunar, örneğin, resim, video, metin, QR kodları, GPS konumları, ses dosyaları ve daha birçok özellik. Actionbound aynı zamanda farklı dillerde oyunlar oluşturmanıza olanak tanır ve kullanıcıların mobil cihazlarını kullanarak oyunlara kolayca erişmesine olanak tanır.

Actionbound, öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen bir platformdur. İster öğrenci, ister turist, ister bir çalışan olun, bu platform sayesinde keşfetmek için eğlenceli ve interaktif bir yol bulabilirsiniz.

 

Action Bound Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI