No module Published on Offcanvas position

ClassDojo Sınıf Yönetim Aracı

ClassDojo Türkçe dil desteği bulunan oyunlaştırılmış bir sınıf yönetim uygulamasıdır. ClassDojo ile sınıflar oluşturup öğrencilerinize davranış, ders çalışma, ödev yada kendi belirlediğiniz konularda rozetler verebilirsiniz. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonla kullanabileceğiniz classdojo.com sitesi üzerinden derste veya sonrasında örnek davranış gösteren bir öğrenciyi veya verilen problemi çözen bir öğrenciyi bir rozetle ödüllendirebilir ve öğrenci velilerinizle paylaşabilirsiniz.

Öğrencilere rozetler vererek onların davranışlarını düzeltmelerini sağlayabilir veya derse daha aktif katılımlarını sağlayabilirsiniz. ClassDojo öğrencilere şirin canavar avatar karakterleri atar. Öğrenciler bu karakteri isterse değiştirebilir. Bu sadece öğrenciler tarafından da ilgi çekici bir uygulama haline dönüşür.

ClassDojo Nasıl Kullanılır?

Sitede öğretmen, öğrenci, veli, okul lideri olmak üzere 4 farklı kullanıcı tipi bulunmaktadır. Öğretmen olarak üye olup sınıfınızı oluşturun. Öğrencileri tek tek ekleyebileceğiniz gibi öğrenci listesini wordden veya excelden kopyalayıp toplu olarak ta ekleyebilirsiniz.

 

    

 

Öğrencilere Rozet Verme

Sınıf listesine girdikten sonra rozet vermek istediğiniz öğrenci ismine tıklayın. Tüm sınıfa rozet vermek için Bütün Sınıf seçeneğine tıklayın. Ayrıca rozet listesine yeni rozetler ekleyebilirsiniz.

 

      

 

Öğrenci ve Velilerin Sisteme Girişi:

Sınıfın içine girdikten sonra sağ üst köşedeki Student Login düğmesine tıklayın. Açılan pencerede Choose how student login düğmesine tıklayın. Açılan sayfada öğrencilerin sisteme hangi yöntemle gireceğini seçin.QR kodu, metin veya gmail adresiyle giriş seçeneklerinden birini seçin. Metin (Text Code) seçeneğini seçip devam edelim. Öğrenciler classdojo.com sitesine girişte öğrenci seçeneğini seçtiğinde, giriş yöntemi olarak Text Code’u seçip verdiğiniz kodu yazarak siteye giriş yapacak.

Velilerin sisteme giriş yapabilmesi için sınıf listesinde Invite Parents düğmesine tıklayıp açılan pencerede her öğrencinin karşısında yer alan velisinin mail adresini yazmalı ve davet etmelisiniz. Davet mailini alan veli, maildeki bağlantıya tıklayıp siteye üye olacak. Bu şekilde veliler öğrencileri takip edebilirler.

 

    

 

Classdojo’nun Android ve is uygulamaları da bulunmaktadır.

  

 

 

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

POPÜLER WEB ARAÇLARI