No module Published on Offcanvas position

Quizizz Online Quiz (Sınav) Aracı

Quiz uygulamalarının en eğlencelilerinden birisi de quizizz.com Quizizz ile online sınav hazırlayabilirsiniz. Quizizz ile hazırladığınız sınavda her soruya farklı bir süre verebilirsiniz. Sınavı başlattıktan sonra her öğrenci kendi ilerler. Öğrenciler verilen süreden daha erken sürede soruyu cevaplayıp diğer soruya geçebilir. Sınav hazırlarken hem soruda hem de cevaplarda görsel kullanabiliyorsunuz. Sınava katılan kişilere otomatik bir avatar atanır ve her soru cevaplandığında kişi kendi sıralamasını görür.

   

 

Ana sayfadaki Create new quiz düğmesine tıklayıp sınav oluşturun. Soru tipi olarak çoktan seçmeli  soru ekleyebiliyorsunuz. Tek cevaplı ve birden çok cevaplı  seçenekleri mevcut. Soruyu eklediğiniz ekranda cevap seçeneğini de işaretlemek gerekiyor. Her soru için farklı süreler belirlenebiliyor. Yeni sınav oluşturduğunuzda varsayılan olarak public (genel) oluyor. Public sınavlar başkaları tarafından aranıp bulunabilir demektir. Sınavları başkaları görmesin isterseniz, public yazısına tıklayıp sınavı private (özel) hale getirmelisiniz. Ayrıca sınav sorularını excelden içeri aktarabilirsiniz.

    

 

Quizizz ana sayfasında sol menülerde daha önce oluşturduğunuz sınavları ve istatistikleri görebilirsiniz. Memes bölümünde ise sorulara doğru veya yanlış cevap verildiğinde ekranda görünecek ifade resimlerini seçebilir veya kendiniz yükleyebilirsiniz.

 

Sınavı başlatmak için hazırladığınız sınavı seçin. Açılan sayfada

Live Game düğmesi ile yarışmayı başlatabilirsiniz.

Homework Game düğmesi ile sınavı ödev verebilirsiniz. Sınav belirleyeceğiniz tarih ve saatte başlar.

Solo Game düğmesi ile sınavı test edebilirsiniz.

Hemen alttaki Share (paylaş), Edit (düzenle), Duplicate (çoğalt), Print (yazdır) ve Delete (sil) düğmeleri var.

Sınavı başlattığınızda size 6 rakamdan oluşan bir kod verecek. O kodu öğrencilerle paylaşın.

Öğrencilerin sınava girmesi için http://quizizz.com/join  veya  http://join.quizizz.com adresine girmesi gerekiyor. Sayfaya girince sizin paylaştığınız kodu yazarak sınava giriş yapabilirler.

Sınavı başlatırken aşağıdaki gibi bazı seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

 

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

POPÜLER WEB ARAÇLARI