No module Published on Offcanvas position

Algodijital İle Eğlenceli Kodlama

Algo Dijital; çocuklarımıza, oyunlar üzerinden algoritmik düşünme kazanımı vermeyi hedefleyen bir web platformudur. Eğlenceli karakterler ve hikâyelerle çocukların; hem dijital beceriler kazanmasına hem de hayatın her alanında faydalanacakları düşünsel kazanımları elde etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

  • Eğlenceli oyunlarla algoritmik düşünme becerisi kazandırır.
  • Dijital dünyanın alfabesi kodlamayı, blok Temelli Kodlama’yla öğretir.
  • Merak etmeyi ve keşfetmeyi teşvik eder.

Uygulama internet tabanlı olduğu için bilgisayar, tablet ve telefonda oynayabilirsiniz. Siteye üye olarak kazandığınız puanları ve kaldığınız bölümleri takip edebilirsiniz. Siteye üye olmadan da uygulamayı kullanabilirsiniz.

40 bölümden oluşan oyunda kendi gezegeninizdeki bu bölümleri tamamlayıp diğer gezegenleri aktif hale getirebilirsiniz. İlk bölümleri kolay olan oyunda ilerledikçe bölümler zorlaşıyor, döngü ve koşul bloklarını kullanmak gerekiyor. Blokları doğru sıralamada başlayınca bloğunun altına sürükleyip bıraktıktan sonra çalıştırıyorsunuz.

Üye olurken mail adresi gerekmiyor. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz. Üyeliğin 2. aşamasında size verilen avatarlardan 3 tanesini sıralayıp gizli şifre oluşturuyorsunuz. Asıl şifrenizi unutursanız bu avatar sıralaması ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

      

    


UYGULAMALARI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERE TIKLAYIN 

   

 

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

POPÜLER WEB ARAÇLARI