No module Published on Offcanvas position

Padlet Dijital Pano Nedir, Nasıl Kullanılır?

Padlet ile oluşturulan panoyu bireysel kullanabilir sadece siz içerik ekleyebilirsiniz. Ya da ortak kullanıma açıp öğrencilerle aynı anda içerik ekleyebilir, bir atölye çalışmasında yapılan içerikleri paylaşabilir veya öğrencilere verdiğiniz ödevleri panoya eklemelerini isteyebilirsiniz.

 

Padleti Nerede Hangi Amaçlarla Kullanabiliriz?

  • Kendi oluşturduğumuz panoya sevdiğiniz, beğendiğiniz içerikleri ekleyip öğrencilerle ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
  • Sınıf ortamında öğrencilerin ortak çalışma alanı yapıp, öğrencilerin görsel, metin, video veya bağlantı eklemesini sağlayabilirsiniz.
  • Tartışma veya beyin fırtınası yapmak için kullanabilirsiniz.
  • Kurs, atölye, seminer, çalıştay gibi ortamlarda katılımcılardan geri dönüş almak için, hazırladıkları dökümanları ortak bir çalışma alanında paylaşmaları için kullanabilirsiniz.

 

 

Padlet Nasıl Kullanılır:
Padlet.com ücretsiz bir sitedir. Pano oluşturmak için siteye üye olmalısınız. Google, Facebook ve Microsoft hesabınızla giriş yapabileceğiniz gibi mail adresinizle  de üye olabilirsiniz. Üye olup giriş yaptıktan sonra, ana sayfadaki MAKE A PADLET düğmesine tıklayıp yeni bir pano oluşturun. Açılan sayfada panonun görünüm şablonun seçmelisiniz. Açılan tasarım şablonlarının altında SELECT düğmesine tıklayıp şablonu seçin. Sonraki sayfada pano ayarları gelecektir. Pano ayarlarını yaptıktan sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Pano gizlilik ayarlarında 4 bölüm vardı. Buradaki gizlilik ayarları resimde gösterildiği gibi yapabilir, ayarları sonradan değiştirebilirsiniz.

 

          

Padlet Özellikleri:

  • Panoyu paylaşabilirsiniz. Panonun sağ üst köşesindeki Export bağlantısına tıklayıp açılan sayfada SHARE/EXPORT/EMBED bölümünde panoyu mail, link ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Site içerisine gömebilirsiniz. Pdf veya resim olarak dışarı aktarabilirsiniz.
  • Aynı ekrandaki PEOPLE/PRIVACY bölümünden panonun gizlilik ayarlarıı değiştirebilirsiniz
  • Panoya moderatör veya yönetici atayabilirsiniz.
  • Eklenen içerikleri anlık olarak görebilir, takip edebilirsiniz.
  • Eklenen içeriklere oylama, beğenme gibi geri bildirim yapabilirsiniz.

 

Örnek bir Pano: 

 

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

POPÜLER WEB ARAÇLARI