No module Published on Offcanvas position

Birden fazla fotoğraf veya video içeren bir gönderiyi nasıl paylaşırım?

10 adede kadar fotoğraf ve video yükleyebilir ve bunları tek bir gönderi olarak Akışta paylaşabilirsiniz:
  1.  simgesine ve ardından ekranın altındaki Kütüphane (iPhone) veya Galeri (Android) seçeneğine dokunun.
  2.  simgesine dokunun.
  3. Telefonunuzun kütüphanesinden 10 adede kadar fotoğraf veya video seçin. Her bir fotoğraf veya videonun nasıl kırpılacağını ayarlamak için, üzerine dokunduktan sonra, çerçevenin içinde ne şekilde duracağını ayarlamak için ekrana dokunun. Seçtiğiniz formatın (kare, dikey veya yatay) gönderinizdeki tüm fotoğrafları veya videoları etkileyeceğini aklınızda bulundurun. Her bir fotoğraf veya video için farklı format seçemezsiniz. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki İleri'ye dokunun.
  4. Seçtiğiniz fotoğraf ve videoların tümüne uygulamak için ekranın altında bir filtreye dokunun veya bu fotoğraf ve videoları ayrı ayrı düzenleyip filtre eklemek için bir fotoğrafa veya videoya dokunun.
  5. Fotoğraf ve videolarınızın sırasını değiştirmek için, dokunup basılı tutun ve başka bir yere sürükleyin. Gönderinizden bir fotoğraf veya videoyu kaldırmak için, dokunup basılı tutun ve simgesine sürükleyin. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki İleri'ye dokunun.
  6. Gönderinizin tamamı için tek bir konum ve açıklama ekleyebilir ve ayrı ayrı her fotoğrafta kişileri etiketleyebilirsiniz. İnsanları Etiketle'ye dokunun, ardından birini etiketlemek istediğiniz fotoğrafı bulmak için kaydırın.
  7. Paylaş'a dokunun.

Akışta, gönderinizin ilk fotoğrafını veya videosunu, onun altında da bir dizi nokta görürsünüz. İnsanlar parmaklarını kaydırarak paylaştığınız fotoğraf veya videoların geri kalanını görebilir. Profilinizde, sağ üstte  simgesi bulunan gönderinizin ilk fotoğrafını veya videosunu görürsünüz. Profilinizde bu gönderiye dokunabilir ve ardından paylaştığınız fotoğraf veya videoların geri kalanını görmek için parmağınızı kaydırabilirsiniz.

 

İnsanlar, normal gönderiler gibi gönderinizi beğenebilir ve yorum yapabilir. Yorumlar ve beğenmeler, gönderinizde yer alan fotoğraf veya videolarda ayrı ayrı değil, gönderinizin tamamında görünür.

Birden fazla fotoğraf veya video içeren bir gönderiyi paylaştıktan sonra, açıklamayı, konumu ve gönderide etiketlediğiniz hesapları düzenleyebilirsiniz. Paylaştığınız gönderilerdeki fotoğraf veya videoları yeniden sıralayamaz, düzenleyemez veya silemezsiniz ancak gönderiyi silebilirsiniz.

Birden fazla video içeren gönderilerin yüklenmesinin uzun sürebileceğini aklınızda bulundurun. Gönderinizde birden fazla video varsa, güçlü bir ağa bağlı olduğunuzdan emin olun.

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR