No module Published on Offcanvas position

Sony RX100 VII Tanıtıldı

Sony oldukça popüler olan RX100 fotoğraf makinesinin yedinci üyesini duyurdu. Sony RX100 VII olarak adlandırılan yeni modelde otomatik netleme performansı çok daha iyi hale getirilirken ve hızlı çekim modları kullanıcılara sunuluyor.

Tasarımsal açıdan önceki modeller ile ayırt etmek neredeyse imkansız olan RX100 VII, 1 inç büyüklüğünde ve 20.1 Megapiksel çözünürlüğünde olan yeni Exmor RS CMOS sensöre ve BIONZ X görüntü işlemcisine ev sahipliği yapıyor.

Sony RX100 VII özellikleri ve fiyatı!-

Üst seviye bir fotoğraf makinesi olan Sony A9 ile benzer şekilde gerçek zamanlı takip ve göz odaklama özelliklerine sahip olan fotoğraf makinesi saniyede 20 fotoğraf çekebiliyor. Üstelik bu hızda fotoğraf çekerken vizör karartılmıyor.

357 faz algılama ve 425 kontrast algılama AF noktası bulunan RX100 VII artan çekim hızına ayak uydurabilmek için saniyede 60 kez AF / AE hesaplamasıyapabiliyor. Gerçek zamanlı göz takibi ve göz tespiti hayvanlarda da çalışıyor.

Single Burst Shooting olarak adlandırılan yeni bir çekim modunu bünyesinde barındıran fotoğraf makinesi çekmeye çalıştığınız nesneye bağlı olarak 30 fps, 60 fps veya 90 fps hızında çekim yapıyor. Siz deklanşöre bir kere basıyorsunuz ve geriye kalan sadece çekilen yedi görüntü arasından en iyisini seçmek oluyor.

Zeiss Vario-Sonnar 24-200 mm f2.8-4.5 lensi bünyesinde barındıran ve ekranı öne doğru dönebilen RX100 VII bu sayede vLog’lar için oldukça uygun. 4K HDR video kaydı gerçekleştirebilen ve çözünürlük düşürüldüğünde 960 fps video kaydı yapabilen Sony RX100 VII, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını destekleniyor.

Önümüzdeki ay satışa sunulacak olan fotoğraf makinesi 1200 dolar fiyat etiketine sahip.

Yorum ekle

Adem TÜRK

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ