No module Published on Offcanvas position

Redmi’den 64 MP Çözünürlüklü Fotoğraf

Xiaomi‘nin alt markası Redmi 64 MP kameralı telefon ile çekilen fotoğraf ile Weibo‘da dikkat çekti.

Redmi’den 64 MP çözünürlüklü fotoğraf paylaşımı

Redmi 64 MP kameralı telefon ile çekilen fotoğrafla gündemde

Asus’tan ZTE’ye, Xiaomi’den Redmi’ye birçok farklı marka da 64 Megapikselkamera sensörlerini cihazlarında kullanacağını bildirdi. 48 Megapikselmodasının ardından bu yıl da 64 Megapiksel kameralar moda olacak gibi gözüküyor. Markalar bu modaya hızlı bir şekilde ayak uydurmaya çalışırken oldukça çekişmeli bir rekabet de başladı.

Xiaomi’nin alt markası Redmi bu konuda elini çabuk tuttu. Weibo’da Redmi’nin henüz ismi bilinmeyen 64 Megapiksel kameraya sahip bir modeli ortaya çıktı. Fotoğraf oldukça fazla ayrıntıyı gözler önüne sermesiyle yeni telefonu da merak ettirdi.

Redmi 64 MP kameralı telefon ile çekilen fotoğrafla gündemde! - ShiftDelete.Net

Şirket fotoğrafı “Redmi’nin ilk 64 Megapiksellik çekim örneği. Her detay tamamlandı. Cep telefonları resmen 64 Megapiksel çağına girdi!” notuyla paylaştı.

Şimdiye kadar duyurulan 64 Megapiksel telefonlarda Samsung’un GW-1 sensörübulunuyordu. Fakat bu konuda Redmi’den resmi bir açıklama gelmedi ve şirketin farklı bir kamera sensörü kullandığı düşünülüyor.

Cihazın kullandığı sensör gün ışığında tam çözünürlüklü 64 Megapiksel fotoğraflar çekebiliyor. Düşük ışıklı durumlar için de piksel bölme tekniğinden yararlanıyor. Piksel bölme işlevini kullanırken 16 Megapiksel 1.6 mikron kameraya eşdeğer görüntüler elde ediyor.

Henüz cihazın ismi ve diğer teknik özellikleri konusunda bir açıklama yok fakat yakın zamanda sunularak, 64 Megapiksel rekabetindeki ilk cihazlardan biri olması bekleniyor.

 Kaynak: ShiftDelete.Net
 
 
 
 

Yorum ekle

Adem TÜRK

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ