UzmanWeb.Net Forum

WordPress 3.4.2 Çıktı, İndirin! (Okunma sayısı 1231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Eylül 10, 2012, 02:26:32 ÖÖ
Blog servislerinden WordPress, 3.4.1 sürümündeki önemli güvenlik açıkları ve sistem hataları yüzünden çok geçmeden 3.4.2'ye yükseltildi. Güncelleme detayları ve indirme adresi haberimizde.


Kişilerin kendilerine ait site açmalarını sağlayarak istedikleri konularda içerik üretmelerine imkan veren yöntemlerin en popüler hali blog kurmak. Bu konuda hizmet veren gözde isim ise, şüphesiz 9 yılı geride bırakarak sektörün öncü ismi olmayı başaran WordPress.

Gerek gelişmiş altyapısı gerek kullanıcı odaklı özellikleriyle bir adım öne çıkmayı başaran servis, diğer taraftan sunulan geniş eklenti desteği sayesinde kişilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Rakiplerine nazaran daha fazla noktaya müdahale seçeneği sunmasıyla bilinen WP, geçmişten günümüze kadar seri güncelleme paketleriyle görücüye çıktı.Son olarak 3.4.1 sürümü duyurulan ve retina display özelliğine kavuşan ünlü site, böylelikle daha net ve keskin görüntü desteğine kavuştu. Gelişen teknolojiden her zaman kendisine pay çıkarmayı başaran yetkililer, henüz çok geçmeden yeni bir güncelleme paketi ile karşımıza çıktılar.

3.4.2 numarasıyla çıkan yeni WordPress'te 20 adet önemli güvenlik açığı kapatıldı. Ek olarak ortadan kaldırılan programlama hataları ile mevcut uyumsuzluk ve hatalar çözümlendi. "wp_options" bünyesindeki "db_version" veritabanı sürümü ise 21707'ye güncellenirken, kullanıcıların en çok şikatçi olduğu yönetim panelindeki donmalar ortadan kaldırıldı.

Böylelikle daha kararlı ve güvenli hale gelen platformda hız konusunda da iyileştirilmeler gerçekleştirildi. Milyonlarca kişinin henü 3.4.1 sürümünü kullandığı WordPress'e yönelik olası saldırılardan etkilenmemek için sisteminizi güncellemeyi unutmayın.
WordPress 3.4.2 Türkçe'yi indirmek için buraya, sürüm notlarına ulaşmak için ise buraya tıklamanız yeterli.
Shiftdelete.net
Kayıtlı