UzmanWeb.Net Forum

WordPress 3.4.1 Çıktı, İndirin! (Okunma sayısı 1100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Haziran 29, 2012, 00:08:01 ÖÖ
Ücretsiz blog hizmeti veren WordPress, 3.4 sürümü sonrası güvenlik güncellemelerinin yapıldığı 3.4.1 versiyonu ile karşımıza çıktı. Blog denildiğinde akla gelen ilk oluşumlardan olan WordPress alanının en güçlü isimlerinden birisi. 9 yılı geride bırakan servis bu süreçte birçok sürüm ile kullanıcıların karşısına çıktı. Özellikle eklenti ve tema desteği ile gerek amatör gerek profesyonel yazarların ihtiyaçlarını neredeyse eksiksiz olarak karşılayan WP, sade ve dinamik altyapısı ile tercih sebebi oluyor.

 
%15'lik pazar payı ile ciddi oranda bir kullanıcı ağını barındıran ve bunu her geçen gün büyüten ekip yaptığı yenilikler ile gelişim anlamında önemli adımlar atıyor.
Yakın zamanda 3.4 sürümü ile karşımıza çıkan sistem daha fazla özelleştirilebilir yapısı ve Twitter entegrasyonu ile dikkatleri çekmişti. Duyurulan her yeni pakette birçok hatayı düzelten ekip bu sefer ise 3.4.1 versiyonunu indirmeye sundu.
 

Güncellenen WordPress'te tam 18 adet kritik hata ortadan kaldırıldı. Buna göre genel anlamda uyumsuzluk problemlerinin giderildiği 3.4.1'de şu ana noktalar düzeltildi:
Görüntülenemeyen tema şablon sorunu
Yanlış JavaScript ve eklenti yüklenmeleri
5.2.4 ve 5.4 PHP sürümlerine sahip sunucularda ortaya çıkan problemler
Kategorilerin bağlantı linklerindeki hatalar
IOS 6'lı cihazlardan görsel içerik yükleme
14 gün sonra yeni sürümü yayınlayan yetkililer tehlike oluşturabilecek açıkları kapattıklarını ve daha kararlı bir sürüm ortaya çıkardıklarını söylediler. Ayrıca diğer yandan güvenlik konusuna katı kurallar dahil eden mühendisler bilgi paylaşımında veri güvenliği hakkında sıkıntı yaratabilecek hataları da ortadan kaldırdı.
WordPress 3.4.1'i indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Shiftdelete.net
Kayıtlı