UzmanWeb.Net Forum

SMF 2.0.8 Yayınlandı (Okunma sayısı 3718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Haziran 20, 2014, 02:33:09 ÖÖ
Simple Machines Forum 2.0.x serisi için yeni bir yama yayınlamıştır. Bu yayınlanmış sürümümüzü 2.0.7'ye getirmiştir.

Bu yama 2.0.7 sürümünün sebep olduğu performans sorunlarına, aynı zamanda mysql 5.6 ve daha üst sürümlerinde meydana gelen bölümlerin rastgele diziliminin çözülmesi üzerinde yoğunlaşmıştır. Aynı zamanda üye listesinde geçersiz veri ile arama yapılması sounucu oluşan veritabanı hatalarını düzeltmiştir. Kullanıcıların karşılaştıkları bellek kullanım sorunları ve beyaz ekran hatalarında gelişmeler göreceklerdir. 2.0.7 'de olduğu gibi bu yama da hata çözmeye yöneliktir ve güvenlik yaması değildir, fakat performans açısından 2.0.8'e güncellemenizi öneririz.

Eğer 2.0.7 sürümü kullanıyorsanız, forumunuzu 2.0.8'ye paket yöneticisini kullanarak güncelleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi yönetici panelinizde güncelleme ile ilgili bildirimi görebilir, paket yöneticisi üzerinden sorunsuz olarak indirme ve yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bildirimi görmüyorsanız, zamanlanmış görevlerden "Simple Machines dosylarını al" işlemini çalıştırınız. Aynı zamanda 2.0.8 yamasını özelleştirme sitesi üzerinden : smf_patch_2.0.8.zip yama dosyasını indirip, paket yöneticisi üzerinden aynı bir eklenti yükler gibi yükleyebilirsiniz.

Eğer daha önce ki bir SMF sürümünü kullanıyorsanız, tam güncelleme (full upgrade) dosyasını indirme sayfamızdan edinip kullanabilirsiniz. Lütfen unutmayınız bu metodu kullanmanız yüklü eklentilerinizin 2.0.x serisi için tasarlanmış hallerini yüklemenizi gerektirir. Değişim kayıtlarını da indirme sayfamızda bulabilirsiniz (İngilizcedir).

Eğer yamayı yönetici panelinden indirmekte sorun yaşıyorsanız, yükseltme yama sayfasından indirebilir ve bir eklenti gibi yükleyebilirsiniz.

Önemli Not: Eğer forumunuzda MySQL Board Order Fix kurulu ise, yamadan önce eklentiyi kaldırın.
Not: SMF 2.0.8 yaması MySQL Board Order Fix eklentisinin içeriğini de kapsamaktadır, yamadan sonra o eklentiyi kurmanıza gerek yoktur.
Kayıtlı

tasarimix

#1 * Temmuz 04, 2014, 19:34:14 ÖS
güzel paylaşım için teşekkürler hocam ;)
Kayıtlı

kaderg

#2 * Ocak 20, 2015, 22:46:21 ÖS
waov çok teşekkürler
Kayıtlı