UzmanWeb.Net Forum

Windows 7 oyunlarını XP'dekilerle değiştirin! (Okunma sayısı 4319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Aralık 04, 2011, 08:29:12 ÖÖ
Eğer sizin de Windows 7 hakkında böyle bir şikayetiniz varsa, gelin XP'yi Win 7'ye taşıyalım...

[sagresim]http://www.chip.com.tr/images/content/20111201130342.jpg[/sagresim]Windows 7'yle beraber gelen Soliatire, Mayın Tarlası, Hearts, Spider Solitaire gibi oyunlar size yavaş ve sıkıcı geliyorsa, Windows XP'deki sürümlerinin daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, onları XP'den geri getirmeniz mümkün.

Bu küçük oyunları oynayanlar, Windows 7'de oyunların daha parlak bir hale geldiğini ancak her şeyin biraz yavaşladığını ve bazı kuralların değiştiğini fark etmişlerdir. Google'da bir arama yaptığınızda, oyunların bu yeni sürümlerinden memnun olmayan çok sayıda kişi görmeniz mümkün.

Windows XP'li bir bilgisayar bulun

Öncelikle Windows XP yüklü bir bilgisayar bulmanız gerekiyor. Zira bu dosyaları internetten indirmek için size güvenli bir adres sunamıyoruz. XP yüklü PC'de C:\Windows\System32 klasörüne gidin ve aşağıdaki dosyaları masaüstünüzde oluşturacağınız yeni bir klasöre kopyalayın:

cards.dll
freecell.exe
mshearts.exe
sol.exe
spider.chm
spider.exe
spider.hlp
winmine.exe

cards.dll birçok oyun için gerekli, bunun dışında istediğiniz oyunlarla ilgili dosyaları seçebilirsiniz.

Pinball'u taşıma ve son adımPinball'u ise C:\Program Files\Windows NT\Pinball klasöründe bulabilirsiniz. Tüm klasörü kopyalamanız, oyunu Windows 7'de çalıştırmanız için yeterli olacaktır.

Dosyaları yeni bilgisayarınıza kopyalayın

XP'li PC'nin masaüstünde oluşturduğunuz yeni klasörü yeni bilgisayarınıza bir USB bellek veya internet yoluyla taşıyın. Oyunları bu klasör içerisinden direkt olarak çalıştırabilirsiniz. Oyunlar, sorunsuz olarak çalışacaktır.

Chip Online
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr