UzmanWeb.Net Forum

Google adı kimlik avında kullanılıyor (Okunma sayısı 1254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Aralık 07, 2010, 23:31:20 ÖS
DİKKAT! Google'ın adını kullanan bu e-posta size de ulaştıysa büyük tehlike sizi de buldu demektir!

Yıl sonunun yaklaşması kimlik avı ile uğraşan hacker ekiplerinin operasyonlarının hızlanmasına yol açıyor. E-posta yolu ile yayılmaya başlayan bu tür bir operasyon birçok posta kutusunu boş yere meşgul ediyor, deneyimsiz kullanıcıların da hacker'ların pençelerine düşmelerine neden oluyor.

Google end of year promo (Google yıl sonu promosyonu) isimli bir hesaptan gönderilirmiş gibi yapan e-postanın içeriği aşağıdaki gibi:CHIP Online herkesi uyarıyor: İki kere düşünün!

Ekran görüntüsünden de anlaşılabileceği gibi, mesajı gönderen uyanık Google'ın yıl sonu piyangosundan tam 500 bin İngiliz sterlini kazandığınız için sizi kutluyor. Bu müthiş ödülü kazanmak için de yapacağınız tek şey e-posta içerisindeki linke tıklayarak kişisel bilgilerinizi Bay Mr Graham Poll'a göndermek (bu arada küçük bir not, Poll İngilizcede oylama – anket anlamına geliyor).

Doğal olarak bizim görevimiz de deneyimsiz internet kullanıcılarını bu mesaj hakkında uyarmak oluyor. Aklınızda olsun, internet'ten böyle bedava bir şeyler gelince iki kere düşünün...

chip.com.tr
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr