UzmanWeb.Net Forum

WEB TASARIMI => Web Güvenlik => Konuyu başlatan: burajan - Mart 14, 2011, 04:50:08 ÖÖ

Başlık: Antivirüsler sınıfta kaldı!
Gönderen: burajan - Mart 14, 2011, 04:50:08 ÖÖ
Güvenlik yazılımları bir çok saldırıyı engellese de, bir konu var ki, sınıfta kalıyorlar...

[sagresim]http://www.chip.com.tr/images/content/20100624144931.jpg[/sagresim]NSS Labs tarafından antivirüs yazılımları üzerinde yapılan testler, bazı güvenlik yazılımlarının yerel ağ paylaşımı veya USB sürücüler gibi farklı 'vektörlerden' gelen saldırıları tespit edemediğini ortaya çıkardı.

NSS Labs'ın gerçekleştirdiği testler, güvenlik yazılımlarının çeşitli vektörlerden yapılan saldırılara karşı etkinliğini bulmaya yönelikti. Rapora göre birçok güvenlik yazılımı e-postaları indirmeye izin veriyor ve zararlı içerse de onu taramabiliyor. Ancak kullanıcı e-posta içerisinde bulunan ek dosyayı kaydetmek istediğinde tarama gerçekleşiyor.

Test edilen 10 ürün arasında ortalama koruma oranı ise yüzde 36. NSS Labs, Microsoft Exchange gibi sunucu bazlı bir e-posta çözümünde, zararlının kullanıcıya ulaşmadan ortadan kaldırılabileceğine dikkat çekiyor.

Raporun dikkat çektiği bir başka vektör ise genellikle kuruluşlar tarafından kullanılan dosya sunucuları. Bu sunucular zararlılar için depo haline gelebiliyor ve buradan çok sayıda kullanıcıya bulaşabiliyor. Bu nedenle NSS Labs, dosya sunucularının kendi güvenlik yazılımlara sahip olması gerektiğini söylüyor.

Chip Online (http://www.chip.com.tr/konu/guvenlik-yazilimlari-bu-saldirilara-acik_25726.html)
Başlık: -Antivirüsler sınıfta kaldı!
Gönderen: burajan - Mart 14, 2011, 04:52:07 ÖÖ
Demek ki sadece antivirüslere güvenmeyeceğiz, gerekli güvenliği elden bırakmayacağız.
Başlık: -Antivirüsler sınıfta kaldı!
Gönderen: AdmiN - Mart 15, 2011, 03:42:47 ÖÖ
Artık bilgisayarda antivirüs, firewall, antispyware ve flash bellekten virüs bulaşmasını engelleyen  diğer programları kurmak gerekecek herhalde.
Başlık: Ynt: Antivirüsler sınıfta kaldı!
Gönderen: polatmakina - Nisan 27, 2015, 18:27:45 ÖS
antivirüs programlarına çok fazla güvenmiyorum