UzmanWeb.Net Forum

Link Bankası Scripti v1.3 (Okunma sayısı 1350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozgur Hicyilmaz

* Temmuz 08, 2009, 18:29:25 ÖS
v1.3 Yenilikler

1. Site sayacı eklendi. Bu sayaçta; bugün tekil, bugün çoğul, dün tekil, dün çoğul, toplam tekil, toplam çoğul istatistikleri bulunmaktadır.
2. Link ekleme formundaki güvenlik kodu sistemi değiştirildi.


v1.2 Yenilikler

1. Görünüm tamamen değiştirildi.
2. Bu görünüme 3 adet tema yapıldı.
3. Site açıklaması altında site adreslerinin gösterilmesi eklendi.
4. Ufak bir hata giderildi.


v1.1 Yenilikler

1. Tema sistemi eklendi.
2. Mevcut mavi tema dışında yeşil bir tema daha eklendi.
3. Arama sistemi eklendi.


Link Bankası Açıklaması

Sitenizin bir bölümü için veya ayrı bir site yapmak için link bankası scripti arıyorsanız bu scripti kullanabilirsiniz. Scriptin ana sayfasında ayrı ayrı kategoriler listelenmekte ve bu kategorilere ait sizin belirleyeceğiniz bir sayıda siteler listelenmektedir. Siteler kategorilere göre eklenmektedir. Bu link bankasının diğer özelliklerini link bankası özellikleri ve yönetim paneli özellikleri bölümünden görebilirsiniz. Bu link bankasıyla ilgili sormak, öğrenmek istedikleriniz varsa sitemizin forum sayfasından mesajlarınızı iletebilirsiniz.


Link Bankası Özellikleri

1. Link bankası ana sayfasında; kategoriler 4 sütundan ve blok halinde listelenmektedir. Her bloğun içinde sizin belirleyeceğiniz sayıda o kategorinin linkleri gösterilecektir. Sayıyı yöneim panelinden belirleyebiliyorsunuz.
2. En son eklenen linkler, en çok ziyaret edilen linkler ve editörün seçtiği linkler olmak üzere 3 ayrı sayfa vardır. Bu ayrı sayfalardaki link sayısını yönetim panelinden belirleyebiliyorsunuz.
3. Link ekleme formunda; kategori seçimi, link adı, link adresi, gönderenin adı soyadı, e-mail adresi, link açıklaması, güvenlik kodu formları yer alır.
4. Site tanıtımları yönetimi için yönetim paneli mevcut olup, bu konuyla ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
5. Editörün seçtiği linkler bölümü özelliğini, isterseniz aylık site, günlük site, editör tarafından seçilen siteler veya dost siteler olarak kullanabilirsiniz.
6. Site ekleme formunda e-mail adresi form alanında e-mail adresine uygun veri yazma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca site ekleme şartları işaretlenmeden site eklenmemektedir.
7. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
8. Google reklam alanları bulunmaktadır. İsterseniz bu alanı kendinize göre normal reklam alanı olarak veya isterseniz başka bir amaçla kullanabilirsiniz.


Link Bankası Yönetim Paneli Özellikleri

1. Yönetim paneli için kullanıcı adı ve parola sistemli bir yönetim sayfası bulunmaktadır. Bu kullanıcı adını ve parolasını ilk başta sizin belirleyeceğiniz gibi daha sonradan da kullanıcı adı ve parolasını yönetim panelinden değiştirebilirsiniz. Yazılan parolalar güvenlik için md5 yöntemiyle şifrelenmektedir.
2. Yeni kategori ekleyebilir, bulunan kategorileri düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Kategorilere sıra numarası ekleyebilirsiniz.
3. Eklenen siteler, onay bekleyen siteler yönetiminde sıraya girerler. Yönetici onaylayana kadar gösterilmezler.
4. Editör tarafından seçilen siteleri tüm siteler yönetiminden belirleyebilir, isterseniz daha sonra bu seçilmiş siteyi editör tarafından seçilen sitelere arasından çıkartabilirsiniz.
5. Genel ayarlardan yönetiminden; site adını, site adresini, e-mail adresini, kullanıcı adını, parolasını, saat farkını, ve sayfalama sayılarını değiştirebilirsiniz.
6. Saat farkı ayarlamasını sunucuya göre ayarlayabilirsiniz.
7. Yapılan işlemler için onay penceresi eklenmiştir. İşlemi devam ettirmek için Tamam düğmesine, vazgeçmek için İptal düğmesine tıklama isteğiyle onayınız sorulmaktadır. Dolayısıyla bir işleme yanlışlıkla tıklasanız bile geri dönüş şansınız vardır.

Burak ŞİMŞEK-UzmanWeb
Kayıtlı