UzmanWeb.Net Forum

UZMANWEB SCRİPTLERİ DESTEK HATTI => UzmanWeb Scriptleri Destek Hattı => Konuyu başlatan: burajan - Temmuz 26, 2008, 00:56:56 ÖÖ

Başlık: BŞ & UWN Yazarlar Portalı Scripti v2.2
Gönderen: burajan - Temmuz 26, 2008, 00:56:56 ÖÖ
v2.2 Yenilikler

1. Genel yönetim panelinin tasarımı değiştirildi ve daha kullanışlı hale getirildi.
2. Genel yönetim paneli ve yazar kontrol paneli girişlerine beni hatırla özelliği eklendi.
3. Şifremi unuttum sistemi eklendi.
4. Çeşitli oturum ve çerez değişiklikleri yapıldı.
5. HTML editörü değiştirildi.
6. Yazarlara gelen özel mesajların sayısı sağ üst köşede gösterilmesi sağlandı.
7. Etiket sisteminde kod güncellemesi yapıldı.


v2.1 Yenilikler

1. Ana sayfadaki kategori listesi iki sütun olarak yapılandırıldı.
2. Html editör (Tinymce) güncellendi.
3. Yazılarda etiket gösterimi ve bunlara arama yaptırma özelliği eklendi.
4. Anket bloğunda ankete katılım sayılarının gösterilmesi sağlandı.


v2.0 Yenilikler

1. Puan verme özelliği özel efekt ile geliştirildi.
2. Tema görünüm olarak değiştirildi.
3. Formlarda, düğmelerde ve sayfalamalarda stil değişikliği yapıldı, bazı ikonlar değiştirildi.
4. Yeni, popüler, puan alan ve manşetteki yazılar ayrı sayfa olarak oluşturuldu.
5. Yönetim ve kontrol panelinde formlarda geri dön düğmesi oluşturuldu.
6. AddThis kullanılarak sosyal paylaşım sitelerinde yazıların paylaşılması ve arkadaşına önerme sistemi eklendi.
7. Kategori sistemi geliştirildi, alt kategori sistemi yapıldı.
8. Yazarlara özel mesaj gönderme özelliği eklendi.
9. RSS özet akışı özelliği eklendi.


v1.2 Yenilikler

1. Hazır kurulmuş sistem olarak yapılandırıldı.


v1.1 Yenilikler

1. Güvenlik kodu sistemi değiştirildi.
2. Ana sayfaya yönetim panelinden seçilebilir manşet yazı özelliği eklendi.
3. Ana sayfaya en son eklenen yazılar bölümü eklendi.
4. Yazı ekleme formuna html editör entegre edildi.
5. Yönetim panelinden isteğe bağlı ayarlanabilir, forum kodu veya html editör seçme özelliği eklendi.
6. Yazı okuma sayfasına yazı sahibi yazarın son yazdığı yazılar bölümü eklendi.


Yazarlar Portalı Açıklaması

Yazarlar portalının kurulumu ve kullanımı çok basit olup, kolayca yönetebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Yazarlar portalını kullanarak; site ziyaretçilerinin üye olarak yazar olabilir, kendi yazılarını gönderebilir. Her üye (yazar), kendi yazılarını ekleyebileceği, düzenleyebileceği, silebileceği, yazılarına yazılan yorumları düzenleyebileceği ve silebileceği, kendi genel ayarlarını güncelleyebileceği bir kontrol paneline sahiptir. Yazıları eklerken forum kodu özelliğinden faydalanabilmektedir. Ziyaretçiler her yazarın yazılarını okuyabilir ve yorumlar yazabilir. Yazı arama sayesinde yazı arayabilirler. Bu sistemin genel olarak yönetimi de mevcut olup, üye bilgilerini düzenleyebilir ve silebilir, kategori ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir, yazıları düzenleyebilir ve silebilir, yorumları düzenleyebilir ve silebilir, duyurular ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir, site üzerinden gelen iletişim mesajlarını okuyabilir, üye olma sayfasındaki ülkeleri ve şehirleri ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz.


Yazarlar Portalı Genel Özellikleri

1. Sitenin ana sayfasında bulunan hoşgeldiniz mesajına ait bilgileri yönetim panelinden değiştirebilirsiniz.
2. Yazarların yazılarını kategoriye göre ekleyebilmesi için kategori sistemi bulunmaktadır. Bu kategori sisteminde kategori adını ve açıklamasını yazabileceğiniz bir yönetim paneli mevcuttur. Yazılar bu kategoriye göre listelenmektedir.
3. Duyurular ana sayfada ve ayrı bir sayfada listelenmektedir. Duyuru adı, duyuru içeriği ve duyuru tarihi şeklinde gösterilmektedir.
4. Belli sayfalarda, sayfanın sağ tarafında yeni eklenen yazılar ve yeni üye olan yazarlar listelenmektedir. Yeni eklenen yazılarda; yazı adı, yazıyla ilgili kısa açıklama, yazının kategorisi, yazıyı yazan yazarın kullanıcı adı, yazıyı okumak için bir link ve yazarın sayfası için bir link bulunmaktadır. Yeni üye olan yazarlarda ise; yazarın fotoğrafı, yazarın kullanıcı adı, yazarın adı soyadı, yazarın ülkesi ve şehiri, yazarın sayfası için bir link bulunmaktadır.
5. Kategori altında yayınlanan yazılarda; yazı adı, yazıya ait kısa açıklama, yazıyı okumak için bir link, yazıyı yazan yazarın kullanıcı adı, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı (hit), yazının aldığı yorum sayısı bulunmaktadır.
6. Ayrıca yapılmış olan yazarlar sayfasında ise; yazarın kullanıcı adı, yazarın adı soyadı, yazarın ülkesi ve şehiri, yazarın kayıt olma tarihi ve yazarın yazmış olduğu kısa yazar hakkında bilgisi, yazarın sayfası için bir link bulunmaktadır.
7. Her yazarın sayfasında; en üstte yazarın adı ve kullanıcı adı bulunur. Bu sayfada yazarın yazmış olduğu tüm yazılar listelenir. Yazı adı, yazı hakkında kısa açıklama, yazının kategorisi, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı, yazıya yapılan yorum sayısı ve yazıyı okumak için bir link bulunmaktadır. Yazarın sayfasında ayrıca sağ tarafta; yazarın fotoğrafı ile birlikte yazarın kendisi hakkında yazmış olduğu kısa bilgi yer alır. Yazara ait diğer bilgiler olarak; yazarın adı soyadı, yazarın ülkesi ve şehiri, yazarın e-mail adresi, yazarın cinsiyeti, yazarın medeni hali, yazarın mesleği, yazarın internet adresi, yazarın yazdığı yazıların toplam sayısı ve yazarın yazmış olduğu yazılara yapılan yorumların toplam sayısı bu sayfada yer almaktadır.
8. Bir yazıyı okumak için açılan sayfada; yazı adı, yazı içeriği, yazının kategorisi, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı, yazıya verilen puan gösterimi, yazıya ait yorum sayfası bulunmaktadır. Ayrıca bu sayfada yazı hakkında yazılmış yorumlar listelenir ve yazıya yorum yazmak içinde bir yorum ekleme alanı bulunur. Puan vermek içinde bir bölüm bulunmaktadır. Bu sayfada yukarıda anlatılan sağ tarafta yazarın bilgileri bulunmaktadır.
9. Yazıya yorum yazılması için formda; yorum sahibinin adı soyadı, yorum sahibinin e-mail adresi, yorumun içeriği alanları bulunmaktadır.
10. Yazılar içerisinde arama sistemi bulunmaktadır.
11. Site ziyaretçilerinin ve üyelerinin yöneticiyle iletişime geçmesi için yapılan bir iletişim sayfası bulunmaktadır. Bu iletişim sayfasında form alanları olarak; adı soyadı, e-mail adresi ve mesaj içeriği alanları bulunmaktadır.
12. Yazarların yani üyelerin giriş yapması için bir giriş yapma formu bulunmaktadır.
13. Yazar yani üye olmak isteyen kişiler için üyelik formu bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için yazarların (üyelerin) özelliklerine bakabilirsiniz.
14. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
15. Bulunan e-mail ile ilgili form alanlarında e-mail adresine uygun veri yazma sistemi bulunmaktadır.
16. Google reklam alanları bulunmaktadır. İsterseniz bu alanı kendinize göre normal reklam alanı olarak veya isterseniz başka bir amaçla kullanabilirsiniz.
17. Üye olma formunda, yazarların yazı ekleme ve güncelleme formunda, ziyaretçilerin yorum ekleme formunda, iletişim formunda güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır.
18. Parola alanlarında md5 şifreleme yöntemi kullanılmaktadır.
19. İsteğe bağlı olarak yönetim panelinden değiştirilebilir admin onaylı veya direk üyelik özelliği bulunmaktadır.
20. Anket sistemi bulunmaktadır.


Yazarlar Portalı Yazarlar (Üyeler) İçin Özellikleri

1. Üye olma formunda; kullanıcı adı, parola, adı soyadı, yaşadığı ülke, yaşadığı şehir, e-amil adresi ve hakkında bilgi alanları zorunlu veri girilmesi sistemiyle bulunmaktadır. Cinsiyeti, medeni hali, mesleği, internet adresi, fotoğrafı alanları isteğe bağlı veri girilmesi sistemiyle bulunmaktadır. Ayrıca yukarıda da bahsedildiği gibi güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır. Üyelerin parolaları güvenlik için md5 yöntemiyle şifrelenmektedir.
2. Üyelere ait kontrol paneli mevcut olup, kontrol paneline girebilmeleri için kullanıcı adı ve parolasını sorun bir giriş formu bulunmaktadır. Kontrol panelinde; genel ayarlar yönetimi, yazılar yönetimi, yazı ekleme yönetimi ve yorumlar yönetimi bulunmaktadır. Kontrol panelinin sağ tarafında da üyeye ait bilgiler yer almaktadır.
3. Genel ayarlar yönetiminde, üye olurken yazmış olduğunu bilgileri güncelleyebilirsiniz. Burada sadece değiştirilemeyen veri olarak kullanıcı adında uygulanmaktadır. Güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır.
4. Yazılar yönetiminde; üyelerin yazmış oldukları tüm yazılar listelenir. Yazı adı, yazı kategorisi, yazının eklenme tarihi, yazının okunma sayısı ve yazıyla ilgili yapacağı işlemlerin küçük ikonlar bulunmaktadır. Bu işlem bölümünde yazıyı okumak için, yazı bilgilerini düzenlemek için ve yazıyı silmek için küçük ikonlar bulunmaktadır. İşlem yapmak istediğiniz yazının yanındaki ikonlara tıklayarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
5. Yazılar yönetiminde; herhangi bir yazı için düzenleme formunu açan üye, yazının kategorisini, yazının adını, arama kelimelerini, yazının kısa açıklamasını ve yazının içeriğini değiştirebilmektedir. Ayrıca bu formda yazıların yorum yapılması veya yapılmaması ayarlanabildiği gibi, eklenme tarihinin güncellenip güncellenmemesini de ayarlanabilmektedir. Bu formda da güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır.
6. Yazı ekleme yönetiminde; yazının kategorisi, yazının adı, arama kelimeleri, yazının açıklaması ve yazının içeriğini girebileceğiniz form alanları bulunmaktadır. Yazı içeriği olarak forum kodundan faydalanılabilmektedir. Eklenilen yazı için yorum yapılabilme ve yapılamama özelliğini ayarlayabilmektedir. Bu formda da güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır.
7. Yorumlar yönetiminde; yazılarınıza yazılmış yorumları görülebilmektedir. Yorum sahibinin adı soyadı ve e-mail adresi, yorumun eklenme tarihi, yorumun içeriği, yorumun yazıldığı yazı adı ve yoruma ait yapacağınız işlemlerin küçük ikonları bulunmaktadır. Bu işlemler yorumu güncelleme ve yorumu silme işlemleridir.
8. Yorumlar yönetiminde herhangi bir yorumun düzenleme formunu açan üye, yorum sahibinin adı ve soyadını, e-mail adresini ve yorum içeriğini güncelleyebilirsiniz. Bu formda da güvenlik kodu uygulaması bulunmaktadır.
9. Yapılan işlemler için onay penceresi eklenmiştir. İşlemi devam ettirmek için Tamam düğmesine, vazgeçmek için İptal düğmesine tıklama isteğiyle onayınız sorulmaktadır. Dolayısıyla bir işleme yanlışlıkla tıklasanız bile geri dönüş şansınız vardır.


Yazarlar Portalı Genel Yönetim Paneli Özellikleri

1. Genel yönetim paneli için kullanıcı adı ve parola sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem normal üyelik sisteminden farklı ve bağımsız olarak çalışmaktadır. Buradaki parola alanı da yukarıdaki parola alanları gibi md5 şifreleme yöntemiyle güvenlik için şifrelenmektedir.
2. Genel yönetim paneli özelliklerinde; genel ayarlar yönetimi, kategoriler yönetimi, üyeler (yazarlar) yönetimi, yazılar yönetimi, yorumlar yönetimi, duyurular yönetimi, anketler yönetimi, ülkeler yönetimi, şehirler yönetimi ve iletişim yönetimi bulunmaktadır.
3. Genel ayarlar yönetiminde; kullanıcı adı, parola, site adı, site adresi, e-mail adresi, mesaj sayısı, sunucu saat farkı, admin onaylı üyelik, bakım modu ve hoşgeldin mesajı bilgilerini güncelleyebilirsiniz.
4. Mesaj sayısı; portaldaki verilerin sayfalanmasında kullanılan bir sistemdir. Verilerin kaç sayfada bir listeleneceğini buradan ayarlayabilirsiniz.
5. Saat farkı ayarlamasını sunucuya göre ayarlayabilirsiniz.
6. Yazarlar portalında bakım yapmak istediğinizde, genel ayarlardan bakım modunu açabilir ve isteğinize bağlı bir yazı yazabilirsiniz. Bakım modunu açtığınızda; ziyaretçiler sizin yazacağınız bakım mesajıyla karşılaşırlar ve bu sırada portalın üzerinde herhangi bir işlem yapamazlar. Daha sonra bakım modunu kapatarak yazarlar portalını tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
7. Kategoriler yönetiminde; daha önce eklemiş olduğunu kategorileri, kategori adı ve açıklamasıyla birlikte görebilirsiniz. Ayrıca işlem kısmında kategorideki yazıları listeleyebilir, kategoriyi düzenleyebilir ve silebilirsiniz.
8. Üyeler (yazarlar) yönetiminde; tüm üyeleri, kullanıcı adı, ip numarası, kayıt tarihiyle birlikte görebilirsiniz. Ayrıca işlem kısmında üyenin sayfasını görüntüleyebilir, üyenin üye olurken yazmış olduğu bilgileri güncelleyebilir ve üyeleri silebilirsiniz.
9. Yazılar yönetiminde; tüm yazıları, yazı adı, yazının kategorisi, yazıyı yazan yazarı, yazı eklenme tarihiyle birlikte görebilirsiniz. İşlem kısmında yazıları görüntüleyebilir, yazı bilgilerini düzenleyebilir ve yazıları silebilirsiniz.
10. Yorumlar yönetiminde; tüm yorumları, yorum sahibinin adı soyadı, yorum sahibinin e-mail adresi, yapılan yoruma ait yazı adı, yapılan yoruma ait yazar adı, yorumun eklenme tarihi ve yorumun içeriğiyle birlikte görebilirsiniz. İşlem kısmında yorumu güncelleyebilir ve silebilirsiniz.
11. Ülkeler yönetiminde; tüm ülkeleri ülke bayrak adresleriyle birlikte görebilirsiniz, yeni ülke ekleyebilirsiniz, ülke bilgilerini güncelleyebilir ve silebilirsiniz. Ülkelerin bayrağını da ekleyebiliyorsunuz.
12. Şehirler yönetiminde; tüm şehirleri görebilirsiniz, yeni şehir ekleyebilirsiniz, şehir bilgilerini güncelleyebilir ve silebilirsiniz.
13. İletişim yönetiminde; iletişim sayfasından gelen mesajları görebilirsiniz ve silebilirsiniz.
14. Yönetim panelinin sağ tarafında; kategori sayısı, üye (yazar) sayısı, yazı sayısı, yorum sayısı, duyuru sayısı, ülke sayısı, şehir sayısı ve iletişim mesaj sayısı istatistikleri bulunmaktadır.
15. Yapılan işlemler için onay penceresi eklenmiştir. İşlemi devam ettirmek için Tamam düğmesine, vazgeçmek için İptal düğmesine tıklama isteğiyle onayınız sorulmaktadır. Dolayısıyla bir işleme yanlışlıkla tıklasanız bile geri dönüş şansınız vardır.
16. Duyurular yönetiminde; yeni duyuru ekleyebilir, mevcut duyuruları düzenleyebilir ve silebilirsiniz.
17. Anketler yönetiminde; yeni anketler ekleyebilir, mevcut anketleri düzenleyebilir ve silebilirsiniz.


Yazarlar Portalı Ekran Görüntüleri İçin Tıklayınız (http://www.buraksimsek.com.tr/yazarlar-portali-aciklamasi.html?start=5)

Yazarlar Portalını İndirmek İçin Tıklayınız (http://www.uzmanweb.net/dosyalar/yazarlar-portali-v1-1/download.html)

Yazarlar portalıyla ilgili kurulum ve diğer bilgiler için dosya içindeki açıklama dosyasını okuyunuz.
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: ZaFeRySb - Temmuz 26, 2008, 01:14:07 ÖÖ
Dostum ellerine yüreğine sağlık.Sen süper bir codersin.Çok güzel görünüyor.  :'1
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: AdmiN - Temmuz 26, 2008, 01:23:07 ÖÖ
Çok güzel görünüyor.Tebrikler Burak.  :'1
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: burajan - Temmuz 26, 2008, 01:53:24 ÖÖ
Yorumlarınız için teşekkürler Zafer ve Adem abi ;)
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: kayaor - Temmuz 28, 2008, 10:14:49 ÖÖ
yazı eklerken şöyle bi sorun verdi.Acil yardım

Provider error '80020005'

Type mismatch.

/yazar/yazilar_yonetimi.asp, line 205
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: burajan - Temmuz 28, 2008, 22:30:25 ÖS
yazilar_yonetimi.asp dosyasında hata alan arkadaşlar ekte verdiğim güncellemeyi yükleyerek hatayı giderebilirler.
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: burajan - Ağustos 03, 2008, 06:14:45 ÖÖ
yazi.asp dosyasında hata alan arkadaşlar ekte verdiğim güncellemeyi yükleyerek hatayı giderebilirler.
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: Dinç - Ağustos 03, 2008, 14:41:12 ÖS
Burak müthiş olmuş. Ekran görüntüleri bana yeni bir host aldıracak kadar güzel ama bu aralar fena halde züğürtüm =)
Başlık: -Yazarlar Portalı
Gönderen: burajan - Ağustos 03, 2008, 21:10:50 ÖS
Yorumun için teşekkür ederim Dinç. Elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyorum. Tabi bazı eksiklikler var. Onlarda gelecek sürümlerde yavaş yavaş tamamlanır. Ve ortaya güzel birşey çıkacaktır.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: burajan - Ağustos 26, 2008, 09:30:58 ÖÖ
Yazarlar portalının yeni sürümü olan v1.1 sürümü yayınlanmıştır. v1.1 sürümünde eklenen özellikleri bu konunun ilk mesajında görebilirsiniz. Bu yeni sürümü dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CemAyla - Ekim 18, 2008, 18:36:06 ÖS
Harika gözüküyor müthişsiniz fakat forumu var mı bunun eğer yoksa Snitz ile modfiiye edilirse süper olur  :!1 ama php ise  :o smf ile falan müthiş giderdi  :P
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: engin60 - Ekim 23, 2008, 00:26:11 ÖÖ
tşkler
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: Muhammed Shamil - Kasım 30, 2008, 18:09:33 ÖS
bunun php si yokmu?
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Kasım 30, 2008, 19:41:46 ÖS
Şimdilik php olanı yok.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: farsi - Aralık 05, 2008, 03:09:33 ÖÖ
selamlar
script için çok çok teşekkürler...Allah razı olsun...
fakat çok ehemmiyetli, hayati bir hata var hocam...
makale başlıklarında ' (tektırnak) işareti kullanılmıyor...
editörü html olarak ayarladığımız zaman yazı içinde sorun olmuyor...fakat başlıklarda ve konu açıklamalarında yine sorun oluyor...
acil cihetinden desteğinizi bekliyoruz...teşekkürler...
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: farsi - Aralık 05, 2008, 22:21:27 ÖS
yardım etmeyecek misniz arkadaşlar...
koca bir site sizin desteğinizi bekliyor açılmak için...
lütfen..
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Aralık 06, 2008, 16:07:14 ÖS
default_ayarlar.asp dosyasında aşağıdaki kodu bulup silerseniz istediğiniz gibi olacaktır.

Kod: [Seç]
strVeri = Replace(strVeri, "'", "'")
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: farsi - Aralık 07, 2008, 22:56:39 ÖS
ilginize alakanıza şükranlar...Allah sizlerden razı olsun hocam...
bayramınız mübarek olsun
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: yararlilinkler - Şubat 26, 2009, 08:10:28 ÖÖ
hocam eline emeğine sağlık script çok güzel olmuş
yazarlarportalini bir sitemin bir alt kasörüne yüklemek istiyorum
strDBPath = Server.MapPath("db/yazarlarportali.mdb") veri tabanı yolunu düzenlemeye çalıştım ama yapmadım bunu nasıl düzenleye blirim? yardımınızı bekliyorum, teşekküler iyi çalışmlar
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Şubat 26, 2009, 21:20:36 ÖS
Veritabanı klasörü de alt klasörde olursa dosya yolunca herhangi bir değişikliğe gerek yok.Ama veritabanı klasörü ana dizinde, script alt klasörde olursa veritabanı yolu aşağıdaki gibi olmalıdır.
strDBPath = Server.MapPath("../db/yazarlarportali.mdb")
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: yararlilinkler - Şubat 26, 2009, 23:20:25 ÖS
hocam dediğiniz gibi yaptım ama bu hatayı verdi yine hata:

Microsoft JET Database Engine error '80040e09'
Cannot update. Database or object is read-only.
/yazarlarportali/kurulum.asp, line 238

ne yapmalıyım
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Şubat 27, 2009, 04:29:51 ÖÖ
Veritabanının bulunduğu klasöre plesk panelden yazma izni vermelisin.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: yararlilinkler - Mart 01, 2009, 09:29:53 ÖÖ
teşekküler hocam sorunun halloldu yazma izni vverince ben ftp den yazma izinlerini yapıyordum ama plesk den yapmak gerekiyormuş...
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: yararlilinkler - Mart 03, 2009, 06:08:50 ÖÖ
hocam merhaba
sitedeki "manşetteki yazılar" bölümüne nasıl yazı ekleyebiliyoruz?
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 08, 2009, 04:32:19 ÖÖ
Herkese merhaba,ben bu yazarlar portalının kurulumdan pek birşey anlamadım dosyaları hostuma yükledim siteadi.com/yazarlar/kurulum.asp yazıyorum explorer da kurulum.asp dosyasının içeriğini görüntülüyor.Nasıl olacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz - Mart 08, 2009, 04:38:36 ÖÖ
Burak abinin scriptini dah aönce kurmadım hiç.Ama şimdi inceledim.Dosyalar içerisinde ''Yazarlar Portalı Açıklaması'' html dosyasında gereken açıklamaları yapmış.Oray abaktınızmı hiç?
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 08, 2009, 07:24:52 ÖÖ
Evet baktım ama pek fazla birşey anladığımı söyleyemem,mesela bir 15. ve 14. satır değişiklikleri var,orada tam olarak ne alatılmak istendiğini anlamadım birde bu veritabanını sadece host a mı yükleyeceğiz??
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: ugurozaltin - Mart 08, 2009, 07:58:52 ÖÖ
Ne zamandır bir edebiyat sitesi kurmayı hayel ediyordum hatta somee.com dan bir bedava alan dahi hazırladım.
Yazarlar sitesi hayalime yaklaşıyorum galiba.
Yazarlar portalını indirdim.
Şimdi sırasıyla neler yapmalıyım lütfen anlatırsanız çok sevinirim.
Ayrıntılı olsun lütfen
Selam ve saygılar.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Mart 08, 2009, 08:00:31 ÖÖ
Siteye ilk yüklediğinizde db klasörüne yazma izni verip kurulumu yaparsın.15. ve 14. satır değişiklikleri güvenlik için veritabanının adını değiştirmektir.Kurulum.asp dosyasının içeriğini görüntülüyor dediniz de, kurulum sayfası geliyor da bilgileri girdikten sonra kurulmuyor mu?Kurulumda nasıl bir sorun var.Onu yazarsanız daha iyi olur.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 08, 2009, 08:29:23 ÖÖ
hayır kurulum.asp dosyasını yazdıgım zaman explorer a sadece yazılar çıkıyor form filan açılmıyor yani kurulum.asp dosyasını not defteri ile açmış gibi oluyor.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: ugurozaltin - Mart 08, 2009, 08:36:20 ÖÖ
Yazarlar portalı zip dosyası içindeki açıklamaları okudum.

Kurulum dosyalarını zip olarak toplu mu upload edeceğim yoksa zip dosya içindeki dosyaları tek tek upload edeceğim.

Upload ettikten  sonra mı yoksa upload etmeden önce mi yol değiştirme 14. 15 satır değişikliklerini yapacağım.

Yardım ederseniz sevinirim.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 08, 2009, 08:46:13 ÖÖ
dosyaları masaüstüne yazarlarportalı klasörü adı ile aç,klasörü açtıktan sonra o satırlardaki değişiklikleri yapıp hostuna klasör ile upload edebilirsin.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: ugurozaltin - Mart 08, 2009, 19:31:47 ÖS
Teşekkür ederim sayın Comrede

Uygulayacağım şimdi bakalım yapabilcem mi
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 09, 2009, 00:17:15 ÖÖ
Şimdi sorun şu : dosyaları hosta yükleyip tarayıcıma sitaadi.com/yazarlar/kurulum.asp diye yazıyorum ,yazdığımda kurulum sayfası açılmıyor açılan kurulum.asp dosyasının içeriği hata mesajı vermiyor sanki kurulum.asp yi wordpad le açmış gibi bütün dizimi explorer da açılıyor
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz - Mart 09, 2009, 00:23:56 ÖÖ
Dosyaları sitaadi.com/yazarlar/kurulum.asp bu şekilde yazarlar klasörü içerisinemi yüklediniz?
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 09, 2009, 00:38:29 ÖÖ
yazarpar-portalı olarak indirdiğim dosyayı ismini kısaltarak yazarlar diye hostuma yükledim yani siteadi.com/yazarlar şeklinde yani bütün dosyalar yazarlar klasörü altında
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Mart 09, 2009, 00:52:14 ÖÖ
Alıntı
Şimdi sorun şu : dosyaları hosta yükleyip tarayıcıma sitaadi.com/yazarlar/kurulum.asp diye yazıyorum ,yazdığımda kurulum sayfası açılmıyor açılan kurulum.asp dosyasının içeriği hata mesajı vermiyor sanki kurulum.asp yi wordpad le açmış gibi bütün dizimi explorer da açılıyor

Burda bir sorun var.Kullandığın sunucu asp destekliyor mu?Yani windows mu, yoksa linux mu?Site adresini burdan yada özelden yazarsan kontrol edebilirim
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz - Mart 09, 2009, 01:02:10 ÖÖ
Evet en önemli şeyi sormayı unuttuk. :) Sunucunuz Windows'mu Linux'mu
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 09, 2009, 03:08:06 ÖÖ
 :) sunucum linux ,bakın asp destekleyip desteklemediği hiç aklıma gelmedi  :)
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 09, 2009, 21:19:35 ÖS
Herhangi bir çözüm önerisi olan yokmu??
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz - Mart 09, 2009, 21:22:56 ÖS
Scripti devamlımı kullanacaksınız?
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: ugurozaltin - Mart 09, 2009, 21:42:14 ÖS
Yazarlar portalını somee com daki hostuma çok şükür upload ettim.
Kuruluma tıklıyorum hata sayfasını açıyor
Kurulum nasıl olacak arkadaşlar ?
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: AdmiN - Mart 10, 2009, 05:40:02 ÖÖ
Kurulum yapamayanlar için Dosyalar bölümüne hazır kurulmuş veritabanı yükledim.Buraya (http://www.uzmanweb.net/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=315) tıklayıp indirebilirsiniz.İndirme sayfasındaki açıklamalrı okuyunuz.Demo adresi için buraya tıklayın (http://www.ziyaretcidefterim.com/uzmanweb_yazarlar)
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 10, 2009, 06:48:00 ÖÖ
Evet devamlı kullanmayı düşünüyorum,içeriğini inceleme fırsatım olmadı ama ne zamandır güzel bir yazar portalı arıyordum.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: CoMR@De - Mart 10, 2009, 08:03:24 ÖÖ
Sevgili admin ellerine sağlık ama yine olmadı hazırlarığın veritabanını yüklerim sonuç yine aynı
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.1
Gönderen: Ozgur Hicyilmaz - Mart 10, 2009, 08:05:08 ÖÖ
Sunucum linüx dediniz.Linüx sunucuda asp dosalar çalışmaz.Asp destekli bir hosting alıp scripti devamlı kullanabilirsiniz.
Başlık: -Yazarlar Portalı v1.2
Gönderen: burajan - Nisan 26, 2010, 00:58:16 ÖÖ
Yazarlar portalı scriptinin yeni sürümü olan v1.2 sürümü yayınlanmıştır. v1.2 sürümünde eklenen özellikleri bu konunun ilk mesajında görebilirsiniz. Bu yeni sürümü konunun ilk mesajından direk olarak indirebilirsiniz veya bu sitenin dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.
Başlık: -BŞ & UWN Yazarlar Portalı Scripti v2.0
Gönderen: burajan - Eylül 20, 2010, 09:30:24 ÖÖ
Yazarlar portalı scriptinin yeni sürümü olan v2.0 sürümü yayınlanmıştır. v2.0 sürümünde eklenen özellikleri bu konunun ilk mesajında görebilirsiniz. Bu yeni sürümü konunun ilk mesajından direk olarak indirebilirsiniz veya bu sitenin dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.
Başlık: -BŞ & UWN Yazarlar Portalı Scripti v2.1
Gönderen: burajan - Ocak 15, 2011, 07:38:53 ÖÖ
Yazarlar portalının yeni sürümü olan v2.1 sürümü yayınlanmıştır. Bu yeni sürümü bu konunun ilk mesajından veya dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.

v2.1 Yenilikler
1. Ana sayfadaki kategori listesi iki sütun olarak yapılandırıldı.
2. Html editör (Tinymce) güncellendi.
3. Yazılarda etiket gösterimi ve bunlara arama yaptırma özelliği eklendi.
4. Anket bloğunda ankete katılım sayılarının gösterilmesi sağlandı.
Başlık: -BŞ & UWN Yazarlar Portalı Scripti v2.2
Gönderen: burajan - Aralık 31, 2011, 04:40:17 ÖÖ
Yazarlar portalının yeni sürümü olan v2.2 sürümü yayınlanmıştır. Bu yeni sürümü bu konunun ilk mesajından veya dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.

v2.2 Yenilikler
1. Genel yönetim panelinin tasarımı değiştirildi ve daha kullanışlı hale getirildi.
2. Genel yönetim paneli ve yazar kontrol paneli girişlerine beni hatırla özelliği eklendi.
3. Şifremi unuttum sistemi eklendi.
4. Çeşitli oturum ve çerez değişiklikleri yapıldı.
5. HTML editörü değiştirildi.
6. Yazarlara gelen özel mesajların sayısı sağ üst köşede gösterilmesi sağlandı.
7. Etiket sisteminde kod güncellemesi yapıldı.
Başlık: Ynt: BŞ & UWN Yazarlar Portalı Scripti v2.2
Gönderen: GoromT - Kasım 22, 2015, 10:32:38 ÖÖ
tşkler yazılarınzı çok içerikli berikler