UzmanWeb.Net Forum

Facebook ile Twitter Hesapları Nasıl Bağlanır? (Okunma sayısı 7302 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Nisan 15, 2011, 07:45:00 ÖÖ
Facebook ve Twitter hesaplarınızı birbirine bağlamayı biliyor musunuz? Twitter'da yazdıklarınızın Facebook'ta da çıkması için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.


İnternet kullanıcısı olup da Facebook'u duymayan yoktur. Tüm dünyada yarım milyar kullanıcısı olan Facebook, sosyal ağ çılgınlığının merkezi konumunda.

Facebook Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Facebook'un liderliğini sürdürdüğü bu alanda artık bir fenomen haline gelen bir başka site daha var. Düşüncelerinizi 140 karakterle paylaşabildiğiniz Twitter da artık çok fazla insan tarafından kullanılıyor.İki Hesabı Birleştirin

Bu iki sosyal ağdaki hesaplarınızı bir araya getirmeniz mümkün. Twitter'da paylaştığınız bir ileti Facebook profilinizde de gözüksün istiyorsanız, yapmanız gerekenleri size adım adım anlatıyoruz.


Facebook ile Twitter'ı bir araya getiren bir Facebook uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaya http://apps.facebook.com/twitter/ adresinden ulaşabiliyorsunuz. Burada alt kısımda yer alan İzin Ver tuşuna basıp devam edin.Karşınıza çıkan bu ekranda Twitter ve Facebook hesaplarınızı bağlamak isteyip, istemediğiniz soruluyor. Devam etmek için Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Allow'a basmanız gerekiyor.


Hesaplar BağlandıBu işlemi yaptıktan sonra iki hesabın birleştirildiğini söyleyen bu ekran karşınıza çıkıyor.

Bu ekranın orta kısmında yer alan ve yanında Facebook Profile yazan kutuyu işaretleyip, Twitter güncellemelerinizin Facebook'ta çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu kutuyu işaretlediğinizde, sizden izin isteyen bir pencere çıkıyor. Burada Allow tuşuna tıklayın.


Twitter AyarlarıBunları yaptıktan sonra Twitter hesabınızı açın. Sağ üst tarafta adınızın alt kısmında açılan menüde Settings bölümüne tıklayın.Bu menüde en sağda bulunan Connections sekmesinde Facebook'taki Twitter uygulamasını görebiliyorsunuz. Eğer iki hesap arasındaki bağlantıyı kesmek istiyorsanız, buradaki Revoke Access tuşuna basabilirsiniz.İki hesap bağlandıktan sonra Twitter'da yazdığınız iletiler, yukarıdaki şekilde olduğu gibi Facebook profilinizde de gözükecek.

Kaynak
Kayıtlı

MockingJay

#1 * Şubat 13, 2013, 05:36:10 ÖÖ
Teşekkürler
Kayıtlı

koleradeniz

#2 * Nisan 03, 2014, 06:32:28 ÖÖ
Bilgi için teşekkür ederim :)
Kayıtlı