UzmanWeb.Net Forum

Tema Değiştirmede Küçük İkon Kullanımı (Okunma sayısı 4065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Ocak 20, 2007, 21:47:47 ÖS
Skyportalda tema değiştirme sisteminde biraz görünüm olarak değişiklik istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntemde sitenizin bir köşesine kodları eklerseniz küçük ikonlar oluşur ve bu ikonlara tıklayan birisi o temaya geçiş yapmış olur. Örnek görünüş resmini aşağıya vereceğim. Ben bunda 4 adet tema kullandım isteyen birkaç temada ekleyebilir isteyen değiştirebilir. Stil kodları tavsiyesi için Dinç-Süvari'ye teşekkürler
Aşağıda vereceğim kodu gözükmesini istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Ben default_menu.asp dosyasına eklemiştim. Ekleyeceğiniz kodlar:
Kod: [Seç]
<style type="text/css">
input.buttonimagemavi{border:2px solid #486EB4;background:#486EB4;height:13px;width:13px;color:#486EB4}
input.buttonimagekirmizi{border:2px solid #FF0000;background:#FF0000;height:13px;width:13px;color:#FF0000}
input.buttonimagemor{border:1px solid #71558F;background:#71558F;height:13px;width:13px;color:#71558F}
input.buttonimageyesil{border:1px solid #339966;background:#339966;height:13px;width:13px;color:#339966}
</style>

<form name="themechanger" method="post" action="<%= Request.ServerVariables("URL") %>">
<input type="submit" title="Mavi" value="CO-SoftBlue" name="thm" class="buttonimagemavi">
<input type="submit" title="Kırmızı" value="CO-Red" name="thm" class="buttonimagekirmizi">
<input type="submit" title="Mor" value="CO-Purple" name="thm" class="buttonimagemor">
<input type="submit" title="Yeşil" value="CO-Green" name="thm" class="buttonimageyesil">
</form>
Burada dikkat edeceğiniz konu butonların value değerleridir. value değeri olarak Themes klasörü içindeki tema klasörünün adıdır. Diğer bir konu ise class değeridir. bu class değerini de verdiğim kodlardan ayarlıyorsunuz.
Son Düzenleme: Ocak 20, 2007, 21:50:29 ÖS Gönderen: burajan
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

skyquakes

#1 * Ocak 21, 2007, 07:16:37 ÖÖ
güzel bir çalışma , ellerine sağlık kardeşim  ;D
her şey bir tutam mavi uğrunaydı;
   biraz gökyüzünden,
            biraz denizden,
                biraz da kalbimizden...
bir tutam mavi içindi her şey...