UzmanWeb.Net Forum

Blogger Domain Yönlendirme (Yeni Sistem) (Okunma sayısı 9056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sosyaltilki

* Eylül 21, 2013, 01:19:16 ÖÖ
Geçmiş zamanlarda anlatımını gerçekleştirmiş olduğum Blogger domain yönlendirme işlemi, Blogger’ın yeni hâli için ne yazık ki geçersiz durumda. Aradan uzun zaman geçtiği için, yeni sistem için domain yönlendirme işleminin fazlası ile sofistike bir hâle büründüğünü düşünüyorum. Çünkü gerçekleştirilen işlemlere yeni bir işlem dahaeklenmiş durumda. Hâliyle bu durum da kullanıcının biraz daha fazlaefor sarfetmesini beraberinde getiriyor. Ancak ben elimden geldiğince yalın bir biçimde anlatarak, Blogger kullanıp da domaine yönlendirme yapmak isteyen arkadaşlarımızın yönlendirme işlemlerinin hızlıca bitmesini sağlayabileceğime inanıyorum. İsterseniz hızlıca anlatıma geçelim. Umarım yararlı bir yazı olacaktır

BLOGGER’DA YAPACAĞIMIZ IŞLEMLERIMIZE GÖZ ATALIM

http://www.sosyaltilki.com/2013/09/blogger-domain-yonlendirme-yeni-sistem.html

Öncelikle hızlı bir şekilde Blogger’a giriş yapıyoruz.
Ve Blogumuzun yönetim paneline girerek sol kısımda yer alan Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
Sonrasında ise Temel adlı bölüm doğrultusunda Yayıncılık başlığı altında yer alan Blog Adresi kısmına gelerek, Alan adınız mı var? Gelişmiş ayarlara geç linkine tıklıyoruz.
Karşımıza çıkan kutucuğa alan adımızın adını hatasız bir şekilde yazıp, “Kaydet” butonuna basıyoruz.Bu
aşamadan sonra karşınıza Hata mesajı çıkacaktır. İşte bu aşamadan sonra, alan adımızın DNS bazlı işlemlerini halledeceğiz. Sonrasında da, tekrar bu sayfaya dönerek ilgili işlemleri uyguladığımızı Blogger’a bildirmek adına tekrar “Kaydet” butonuna basacağız. Öncelikle isterseniz, alan adımızın DNS bazlı işlemlerini halledelim.

ALAN ADIMIZDA GERÇEKLEŞTIRECEĞIMIZ IŞLEMLER NELER?


Bu işlemler de oldukça basit. Öncelikle, yukarıda da belirttiğim gibi Kaydet butonuna bastığımızda karşımıza Hata mesajı çıktı. Ve bu mesajın hemen altında karşınıza, “Ad, Etiketveya Ana Makine alanı” ve “Hedef, Hedef Nokta veya Yönlendirme Hedefi alanı” başlığı altında birtakım bilgiler yer alacaktır.
İlk olarak bu bilgileri kopyalarak, Alan adımızın DNS Ayarları bölümünden CNAMEseçeneğini seçerek ilgili bölümlere ekleyelim. Böylelikle alan adımız, Blogger’daki alan adımıza yönlenmiş olacak.
Sonrasında ise Blogger’a geri dönerek, Kaydet butonuna basalım. Ve böylelikle de gerekli işlemlerimiz sonlanmış olacak.
Ayrıca sitenize www’siz giriş olması için, Blogger’da Kaydet dedikten sonra karşınıza çıkacak olan “Alan adımı, www’li alan adıma yönlendir” tarzındaki yazının yanındaki butonun da işaretli olmasına özen gösteriniz.
BİLGİLENDİRME: Alan adı yönlendirme işlemleri tamamladıktan sonra eğer ki blogunuza, www eklemeden giriş yapılamıyor ise: Tekrar alan adınıza ait DNS Ayarları sayfasına girerek CNAME seçeneğini seçiniz. Ve ilk başta www ekleyerek yaptığınız ilk işlemi, bu sefer www eklemedenyapınız. Böylelikle www eklemeden de blogunuza giriş sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir. Bu işlem sonrasında da, ilgili işlemin tamamlanması biraz sürebilmektedir. Sabırla bekledikten sonra, ilgili işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini göreceksiniz. Kolay gelsin.
Son Düzenleme: Eylül 21, 2013, 01:21:31 ÖÖ Gönderen: sosyaltilki
Kayıtlı

bayramkalin

#1 * Eylül 21, 2013, 22:34:14 ÖS
hocam bilgileriniz için teşekkür ederim
Kayıtlı

cebinet

#2 * Eylül 25, 2013, 20:30:20 ÖS
Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim.
Kayıtlı

ysrgrafik

#3 * Ağustos 30, 2016, 00:19:50 ÖÖ
Teşekkürler, çok işime yaradı.
Blogger için sitemap ayarlarını nasıl yaparım, metatag lar  google da çıkmyor.

elkabayrak

#4 * Eylül 01, 2016, 01:04:41 ÖÖ
Bu güzel paylaşım için teşekkürler, elinize sağlık
Kayıtlı
http://www.elkatabela.com
Bayrak İmalatında Kalitenin Tek Adresi - İzmir
0232 484 59 75