UzmanWeb.Net Forum

Başım dertte acil yardım (Okunma sayısı 2755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

by_fenerli

* Eylül 29, 2009, 01:37:19 ÖÖ
Efendim bu günlerde hiç karşılaşmadığım bi virüsle karsılastım bilgisayarı her açtığımda   nod32  Kryptik.APO  ve Kryptik. ABD  diye bir virüsü sürekli silindi temizlendi diye uyarı veriyor BİLGİSAYARI HER AÇTIĞIMDA NE YAPMAM GEREK ARKADAŞLAR ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

AdmiN

#1 * Eylül 29, 2009, 04:18:20 ÖÖ
Başlat > çalıştır  seçip açılan pencereye  msconfig  yazıp giriş yap.Açılan pencerede başlangıç ve hizmetler sekmesinden virüs olabilecek dosya isimlerini devre dışı bırak.Bilgisayarı yeniden başlatıp virüs taraması yap.Bazı virüsler kendini korunan sistem dosyası haline getirir.Onları görünür hale getirmek için AutorunRemove programını kurup, çalıştırdıktan sonra sol kısımda bulunan fix system bölümüne gir.Bütün seçenekleri işaretleyip repair seçeneğini seç ve bilgisayarı yeniden başlat.

AdmiN

#2 * Eylül 29, 2009, 07:39:32 ÖÖ
Virüsle ilgili soracağın tüm soruları bu konu altına yazman gerekir.Diğer açtığın konu silinmiştir.Başlangıçtan dosyaları kaldıramiyorsan bilgisayarı cd den çalışan işletim sistemi ile açıp o şekilde silebilirsin.Ayrıca buradaki konu da işini görebilir.

CemAyla

#3 * Ekim 10, 2009, 20:21:27 ÖS
bence direk format at ve nod32 kullanma , norton ve kaspersky varken nod32'ye bakılmaz  :no

dağ esintisi

#4 * Ekim 11, 2009, 02:26:58 ÖÖ
bence de format at :ys