UzmanWeb.Net Forum

Antivir'i Bırakıyorum - Elveda Avira Antivir (Okunma sayısı 2281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Haziran 28, 2010, 05:18:25 ÖÖ
Son zamanlarda (2-3 ay içerisinde) internetimde sürekli kesilmeler olup, bazen 2 saate kadar gelmediği oluyordu. İlk önce Antivir'in iyi koruyamadığını ve bundan dolayı kaldırmam gerektiğini düşündüm. Sonra kaldırdım. Avast'ı kurdum ve internetimde herhangi bir kesilme olmadı. Sonra kısa bir süre de Microsoft'un yeni antivirüs programını denedim. Onda da bir sorun yaşamadım. Daha sonra Avast'ı ve Microsoft'un programını kaldırıp, Antivir'i kurdum. Ve yeni kesilmeler olmaya başladı.

Malesef üzülerek söylüyorum ki Avira Antivir'e elveda ediyorum. Avast'ın performansını beğenmedim ama şuan için favorim bu. Microsoft'un programını ise ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum. Araştırmalara göre bu programın artısı her geçen gün artmaktaymış. Büyük ihtimalle Microsoft'un programını kuracağım.

Sadece paylaşmak istedim. Burada bir yazılımı kötülemek değil, benim yaşadığım bir problemi aktarmak istedim. En azından ben şöyle düşünmekteyim: "Avira Antivir benim bilgisayarım için uygun değil."

Uzun yıllar kullandığım ve ücretsiz sürümüyle kullanıcılara kaliteli hizmet veren Avira'ya teşekkürlerimi iletiyorum.
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

AdmiN

#1 * Haziran 28, 2010, 05:26:25 ÖÖ
Ücretsiz sürümünü mü kullanıyordun? Antivir premium kullanıyoum ve şimdiye kadar böyle bir bağlantı kesilmesi problemi yaşamadım.
Kayıtlı

burajan

#2 * Haziran 28, 2010, 06:34:33 ÖÖ
Evet abi. Ücretsiz sürümü de güzeldi. Tamam premium'un avantajları var ancak kullanılan veritabanları aynı. Kısacası ücretsiz veya premium arasında veritabanından dolayı fark yok diyebiliyorum. Gerçi premium'da farklı özellikler olupta belki daha iyi bir koruma sistemi sağlıyorsa onu bilemem.

Aslında emin de değilim. Ama kendim yaptığım (yukarıda belirttiğim) test sonucunda bu kanıya vardım. Bundan dolayı yukarıdaki mesajımı yazdım.
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

burajan

#3 * Temmuz 04, 2010, 17:29:29 ÖS
Dün bilgisayarıma format attım. Herşeyi sıfırdan kurdum. Ve sonuçta antivirüs programı olarak Avira'yı seçtim. Tek değişiklik yaptım. Avira'nın yanına Spyware Terminatör kurdum. Bundan memnun kalmazsam diğer anti-spyware yazılımlarını deneyeceğim. Olmazsa en son olarak benim sevdiğim yazılımlardan Ad-Aware'yi kuracağım.

Kısacası Avira'ya devam, yanına destek olarak şimdilik Spyware Terminatör.
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr