UzmanWeb.Net Forum

ANA SAYFANIZ SİZ İSTEMEDEN DEĞİŞİYORMU? (Okunma sayısı 3773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arif96

* Kasım 29, 2008, 15:55:05 ÖS
ARKADAŞLAR BU BENİMDE BAŞIMA GELDİ ÇOK KÖTÜ BİR SİTE ANASAYFAM OLDU internet seçeneklerinden olmuyodu.
hijackthis diye bir programla ortadan kaldırdım sorunu.

Hijack This, web sayfalarından otomatik olarak gelen kötü süprizleri engeller.

Tarayıcı saldırıları uzun zamandır internet sitelerinde yaşanması istenmeyen büyük bir derttir. Internet Explorer'ın güvenlik açıkları zaman geçtikçe artmayı ve kullanıcıları daha da huzursuz etmeyi sürdürüyor. Ücretsiz bir araç olan Hijack This, sizi bilinen tüm korsanlıklardan korumayı amaç edinen bir yazılımdır. Bilgisayarınızda bıraktığınız tüm izleri saniyeler içerisinde temizler ve sisteminizin hızını da kötü yönde etkilemez.

download.chip.eu/tr/HijackThis-2.0.2_105061.html - 53k
Hemen İndir!

Ücretsiz bir araç olan Hijack This, sizi bilinen tüm korsanlıklardan korumayı amaç edinen bir yazılımdır. Bilgisayarınızda bıraktığınız tüm izleri saniyeler içerisinde temizler.
Programı öneren: fersan57snp

Download.CHIP.eu bu tanıtım yazısı ile ilgili sorumluluk kabul etmemektedir. Kullanacağınız yazılımları yasal çerçeve içerisinde kullanmaya özen gösteriniz. Bunun dışındaki hiç bir kullanım tarzı Download.CHIP.eu  tarafından hiç bir şekilde desteklenmemektedir

http://download.chip.eu/tr/HijackThis-2.0.2_105061.html
Son Düzenleme: Aralık 04, 2008, 18:51:07 ÖS Gönderen: arif96
İmZa YoK BaRnAk BaSsAm :D

coruhunsesi

#1 * Kasım 29, 2008, 16:04:37 ÖS
vay kardeşim helal olsun sana paylaşım için tşk ler böyle bişey başıma gelmedi ama seni tebrik ederim güzel ülkemin yetenekli genci elllerin dert görmesin  ;D
Bir bak etrafına herkes mutlu bir sen misin üzgün? Dertler türlü türlü her biri bir sürgün!Ama unutma ki ALLAH var gülsün yüzün.

artug98

#2 * Aralık 01, 2008, 00:53:00 ÖÖ
HELAL OLSUN BÜYÜKLERE ÖRNEK OLSUN
BENİ ÇEKEMEYENLER ANTEN TAKTIRSIN

arif44

#3 * Aralık 01, 2008, 01:36:05 ÖÖ
adaşım onun daha farklı yöntemleri var bir diğer yolu genelde yazılımcıların bildiği regeditten değerleri değiştirme yöntemi. güzel paylaşım tşkler  ;)
Delilik Çeşit Çeşittir; Bir Çeşitide Gençliktir.

AdmiN

#4 * Aralık 01, 2008, 06:08:22 ÖÖ
Madem konu açıldı, ben de farklı ve işe yarar bir kod ekliyeyim.En son çıkan virüsler gizli dosyaları göstermeyi engelliyor.Gizli dosyaları gösterebilmek içn aşağdaki regedit değişikliğini yapmam gerekiyor.

baslat çalıştır- regedit yazıp enter a basın.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
anahtarını aşağıdaki gibi değiştirin; genelde CheckedValue değerini değiştirip 1 yapmak yeterli oluyor.

"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVe rsion\\Explorer\\Advanced"
"Text"="@shell32.dll,-30500"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000001
"ValueName"="Hidden"
"DefaultValue"=dword:00000002
"HKeyRoot"=dword:80000001
"HelpID"="shell.hlp#51105"

carello

#5 * Nisan 16, 2010, 01:20:26 ÖÖ
 benimde başıma geldi. regedit yaptim olmadı intenernet sçeneklerinden ne kadar ana sayfayı google yaptıysam bigisayarı hep kapatıp açtigimda nsn sayfası açılıyordu en son combofix  ile taradım oldu ama  beraberinde bps spayware lisanslı programım vardı onuda sildi hemen urarıda bulunayım combofix kulanırken dikatli olmak gerekir yapılan uyrılara ve uygulamalara uymak gerekir aksi taktirde pc nin ayarı kaçabilir veya önemli dosyalar yedeklenmedikçe silinebilir
   şimdi gelelim asıl konumuza ; bps tekrar yüledim fakat bu defa nıs2010 siliyor arkadaşlar bilindiği gibi bps in ana sitesinde virüs var yüklerken ve çaliştirirken antivirüs programımı devre dişi bırakıyorum . nıs2010 devre ye geçtikten hemen sonra siliyo bps tekrar kulanmak istiyorum . yardimcı olacak arkaşa şimdiden tşk. bu arada ben web sitesinde yeniyim deneyimim yok. :!6