UzmanWeb.Net Forum

ACİLL web page maker güvenlik sorunu (Okunma sayısı 5565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

romantixerseri

* Eylül 15, 2008, 23:49:49 ÖS
arkadaşlar web page maker ile bir site yapmak istiyordum.forumlarda dolaşırken bir arkadaşımızın yorumu dikkatimi çekti.yardım isteyen bir kişiye "neden web page maker kullanıyorsun.hemen vazgeç.emin ol hackerler siteni ilk günden çökertirler" dedi....bu konuyu merak ediyorum ben.sitenin güvenliği yaptığın programla mı yoksa aldığın hostla falan mı alakalı? bir site nasıl saldırılara karşı güvenli olur......

burajan

#1 * Eylül 16, 2008, 00:57:25 ÖÖ
O programla yapılan siteler html tabanlıdır ve site çökeltme olayının gerçek olacağını zannetmiyorum.
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

romantixerseri

#2 * Eylül 16, 2008, 01:08:44 ÖÖ
O programla yapılan siteler html tabanlıdır ve site çökeltme olayının gerçek olacağını zannetmiyorum.

benim pek bir bilgim yok konuyla ilgili.o yüzden burasını seçtim.ayrıca senin sitene de bi göz gezdirdim.galiba işime yarar birşeyler bulabilirim...konuya dönersek  hosbul'da host ararken bir firma ile ilgili yorumlara baktım.orda site sahibi host firmasını suçluyordu sitem saldırıya uğradı diye....başka bir forumda da bu yazıyı görünce şaşırdım.güvenlik için temel olan nedir?

AdmiN

#3 * Eylül 16, 2008, 07:54:36 ÖÖ
asp veya php sitelerde kodlamalardan dolayı güvenlik açığı olabilir.Html sitelerde açık oluşturacak kodlar olmadığı için, eğer hacklenirse sunucudaki açıklardan dolayı olur.

mesale

#4 * Ekim 05, 2008, 13:22:56 ÖS
SAĞLAM OLUYOR YANİ  ;D

cesurx

#5 * Ocak 29, 2009, 19:52:16 ÖS
Arkadaşlar Öyle Bişe Olamaz Benden Web Page Maker İle Yapıyorum Ayrıcı Hackte Yapıyorum Hobi Olarak Ama En Güçlü EN Sağlam Html Dilidir.Yani Demek İstediğim Web Page Maker Açık Bilmiyorum Vede Yoktur

1923Turk Grup Efeler Özel Harekat Tim (Brave)