UzmanWeb.Net Forum

MaxWebPortal v2.12 (Okunma sayısı 1664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Temmuz 09, 2009, 07:24:38 ÖÖ
--- /// MAXWEBPORTAL V2.12 SÜRÜMÜNDE YAPILAN YENİLİKLER VE AYARLAMALAR /// ----

///---
UYARI: SİTE DOSYALARINI İNTERNETE ATTIKTAN SONRA site_setup.asp DOSYASINI ÇALIŞTIRIN.
KURULUMDAN SONRA GÜVENLİĞİNİZ İÇİN site_setup.asp, createDB.asp, createDB2.asp DOSYALARINI SİTENİZDEN SİLİN.
Site Giriş Bilgileri
Kullanıcı Adı: admin
Şifre : admin
--\\\
+++ YENİLİKLERİ MUTLAKA OKUYUN +++
- Toplu abonelik yönetimi
- Üye bilgilerinde veri giriş kontrolü
- Üye arama kısmına maile göre arama özelliği (bu arama özelliğini sadece yöneticiler kullanabiliyor.
- Medya bölümü
- Flash oyun bölümü
- Foruma mesaj gönderince üyenin 5 puan kazanması, cevap silinince puanın da silinmesi
- Makale, şiir, fıkra, resim, link, dosya, ilan gönderince üyenin 10 puan kazanması, gönderdiği içerik silinince üye puanında 10 puan düşmesi (onaylanmayan içerik puan kazandırmaz veya kaybettirmez)
- Ana sayfadaki forum duyurularının kapalı halde görüntülenmesi.Bu çok sayıda duyuru olunca ana sayfanın uzamasını engellemiş oluyor.
- Dost siteler bölümündeki tüm siteler silindiğinde dost siteler bloğundaki bozulma düzeltildi.
- Üye bilgilerine bakarken, ğer ülke seçilmemişse hata veriyordu.Bu yüzden kayıt olurken ülke seçimi zorunlu hale getirildi.
- Kayıt sayfasındaki güvenlik kodu doğrulama bölümündeki karakter sayısı 4 olarak ayarlandı.Önceki halini kullanmak isteyenler image_eski.asp dosyasını image.asp dosyası ile değiştrerek 6 karakterli doğrulama sistemini kullanabilir.
- Sadece Üyelerin girebileceği ve girdiğinizde üye isimlerini otomatik tanıyan sohbet sayfası eklendi.(Sohbet serverı, sohbet odası adını ve diğer bilgileri sohbet.asp dosyasından değiştirebilirsiniz.)
- Site yönetim kadrosunu gösteren bir sayfa eklendi.
- Eğer menüdeki anlatımlar bölümü altındakileri kaldırmak isterseniz, site içindeki menu_com1.asp dosyasını menu_com.asp ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.
- Ana sayfaya mini mp3 çalar eklendi.Yönetim panelinden girip müzikleri silebilir ve yeni ekleyebilirsiniz.(Fazla yer kaplamaması bu bölüme için 3 tane midi ekledim.Ana sayfada mavilik olabilir.Sayfayı yenileyince gidiyor.Bu mp3 playerdan kaynaklanıyor.)
- Mydesign v1.6 ziyaretçi defteri mwpye uyumlu hale getirilerek portala eklendi.Yönetim panelinden defteri yönetebilirsiniz.
- Avatar boyutlarına 96 ve 128 genişlikleri eklendi.Artık avatarları bu boyutlarda da kullanabilirsiniz.
* E-kart sayfasının bilgilerii yönetim panelinden e-kart bölümüne girerek kendi sitenize göre düzenleyin.
- Site logo kısmı tekrar düzenlendi.İster gif, jpg isterseniz swf(flash) logo kullanabilirsiniz.

Eğer swf(flash) logo kullanmak isterseniz inc_header.asp içindeki kodları aşağıdaki gibi düzenlemeniz yeterlidir.

<!--INCLUDE FILE="inc_flash_logo.asp" --> [Flash logo aktif değil]
<!--#INCLUDE FILE="inc_resim_logo.asp" --> [resim logo aktif]

<!--#INCLUDE FILE="inc_flash_logo.asp" --> [Flash logo aktif]
<!--INCLUDE FILE="inc_resim_logo.asp" --> [resim logo aktif değil]

NOT: # işareti her iki satırda olmamalıdır.Sadece bir satırda (yalnız bir kere) kullanılmalıdır.