UzmanWeb.Net Forum

Forumda en çok okunanlar bloğu (Okunma sayısı 5168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

massive

* Mart 24, 2008, 20:31:05 ÖS
Forumda en çok okunan konuları blok haline getirdim. Ben en çok okunan 10 konuya göre ayarladım. Siz ordaki 10 yazan yeri isteğe göre değiştirirsiniz. Dosyayı Ekten indirebilirsiniz.  Veya bu  kodu kopyalayarak blok haline getirip eklersiniz.

Kod: [Seç]
<%
mwpThemeTitle= "En Çok Okunan 10 Konu"
mwpThemeBlock_open()%>

<%if strDBNTUserName = "" then
doNotLoggedInForm
else

dim intReadTopics

intReadTopics = 10 ' number of top read topics to display
%>

<% if (mlev = 4 or mlev = 3) then%>

<%=displayReadTopics%>

<%
end if
mwpThemeBlock_close()%>

<%

function displayReadTopics()
dim rs
set rs = server.CreateObject("adodb.recordset")

strSql = "SELECT TOP " & intReadTopics & " TOPIC_ID, T_SUBJECT, T_VIEW_COUNT FROM " & strTablePrefix & "TOPICS ORDER BY T_VIEW_COUNT DESC"
rs.Open strSql, my_Conn
%>
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="5" width="100%">
<tr>
<td valign="middle" width="10%"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><b>No.</b></font></td>
<td valign="middle" align="left"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><b>Konu Başlığı</b></font></td>
<td valign="middle" align="center"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><b>Okunma Sayısı</b></font></td>
</tr>
<%
dim intCounter
intCounter = 1
do while not rs.EOF%>
<tr>
<td><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><%= intCounter%>.</font></td>
<td align="left"><a href="link.asp?TOPIC_ID=<%=rs("TOPIC_ID")%>"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><%= rs("T_SUBJECT")%></font></a></td>
<td align="center"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><%= rs("T_VIEW_COUNT")%></font></td>
</tr>
<%
intCounter = intCounter + 1
rs.movenext
loop
rs.Close
set rs = nothing
end function
end if
%>
</div></table>

aliuykun42

#1 * Ağustos 25, 2008, 07:13:51 ÖÖ
anasayfa orta blogo inclu yaptım fakat bloklar kaydı en alta sağ blok en yukarudan başladı...

burajan

#2 * Ağustos 25, 2008, 07:28:38 ÖÖ
aliuykun42, ekteki dosyayı dene bakalım.
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

aliuykun42

#3 * Eylül 21, 2008, 03:32:31 ÖÖ
şimdi biraz karışma var gibi linki vereyim bakın isterseniz.
http://www.aksehirliyizbiz.com/forum/ddefault.asp
en  altta 

AdmiN

#4 * Eylül 22, 2008, 08:35:40 ÖÖ
Blok dağınıklığı sorunun düzeltip kontrol ettim.Dosyayı ekten indirebilirsin.

aliuykun42

#5 * Eylül 24, 2008, 11:49:58 ÖÖ
burdaki verdiğiniz dosya en çok cevaplanan  ben en çok okunan düzenli halini istiyordum..
yoğunluktan karıştır herhalde..

kavalu

#6 * Eylül 28, 2009, 00:49:59 ÖÖ
Üyeler bu bloğu görebilirle mi?

AdmiN

#7 * Eylül 28, 2009, 03:45:50 ÖÖ
Üyeler blok içeriğini göremiyor.Görebilmesi için kodların içinde bulunan aşağıdaki kodları ve yine kodların içindeki en altteki end if kodunu silmen gerekir.

Kod: [Seç]
if strDBNTUserName = "" then
doNotLoggedInForm
else

kavalu

#8 * Eylül 28, 2009, 06:09:11 ÖÖ
Dediklerinizi uyguladım ama olmadı.  :no

kavalu

#9 * Eylül 28, 2009, 06:13:24 ÖÖ
<%
mwpThemeTitle= "En Çok Okunan 10 Konu"
mwpThemeBlock_open()%><tr><td>

<%if strDBNTUserName = "" then
   doNotLoggedInForm
else

dim intReadTopics

intReadTopics      = 10   ' number of top read topics to display
%>

<% if (mlev = 4 or mlev = 3) then%>

<%=displayReadTopics%>

<%
end if
%>
</td></tr>
<%
mwpThemeBlock_close()%>

<%

function displayReadTopics()
   dim rs
   set rs = server.CreateObject("adodb.recordset")

strSql = "SELECT TOP " & intReadTopics & " TOPIC_ID, T_SUBJECT, T_VIEW_COUNT FROM " & strTablePrefix & "TOPICS ORDER BY T_VIEW_COUNT DESC"
   rs.Open strSql, my_Conn
   %>
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="5" width="100%">
   <tr>
      <td valign="middle" width="10%"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>">No.</font></td>
      <td valign="middle" align="left"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>">Konu Başlığı</font></td>
      <td valign="middle" align="center"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>">Okunma Sayısı</font></td>
   </tr>
   <%
   dim intCounter
   intCounter = 1
   do while not rs.EOF%>
   <tr>
      <td><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><%= intCounter%>.</font></td>
      <td align="left"><a href="link.asp?TOPIC_ID=<%=rs("TOPIC_ID")%>"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><%= rs("T_SUBJECT")%></font>[/url]</td>
      <td align="center"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize %>" color="<% =strDefaultFontColor %>"><%= rs("T_VIEW_COUNT")%></font></td>
   </tr>
      <%
   intCounter = intCounter + 1
   rs.movenext
   loop
   rs.Close
      set rs = nothing
end function
end if
%>
</div></table>