UzmanWeb.Net Forum

En son giriş yapan üyeler bloğu (Okunma sayısı 6915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

massive

* Mart 24, 2008, 20:01:07 ÖS
Arkadaşlar aslında bugün online olan üyeler bloğu yapmak için uğraşıyordum. Ama başaramadım. Bunu yaptım. En son siteye giriş yapan üyeleri gösteriyor. Ben En Son Giriş Yapan 100 Üye olarak ayarladım. 100 üye çok yer kaplamaz mı diye bir korkunuz olmasın. Kendi sitemde 200 kişi olarak ayarlanmış.  :) Yükseklik sabit olduğu için sayıyı arttırabilirsiniz. Sağ ve sol blokta veya orta blokta kullanabilirsiniz. Her ikisinde de güzel duruyor. ekte gönderdim, Ayrıca kod olarakta ekleyeceğim.

Sayıyı
Kod: [Seç]
intLastSeen = 100 ' number of members last seen to display şu kodda bulunan 100'ü değiştirerek ayarlaya bilirsiiz. resmini de ekledim.

KOD

<%
mwpThemeTitle= "En Son Giriş Yapan 100 Üye"
mwpThemeBlock_open()%>
<td onMouseOver="this.style.backgroundColor=''" onMouseOut="this.style.backgroundColor=&quot;&quot;"><font class="blok_font"><div align="center">
<div align="left" class="page" style="border:thin inset; padding:1px; height:140px; overflow:auto">

<%if strDBNTUserName = "" then
doNotLoggedInForm
else

dim intLastSeen

intLastSeen = 100 ' number of members last seen to display

%>

<% if (mlev = 4 or mlev = 3) then%>

<%=displayLastSeen%>

<%
end if
mwpThemeBlock_close()%>

<%

function DisplayLastSeen()
dim rs
set rs = server.CreateObject("adodb.recordset")

strSql = "SELECT TOP " & intLastSeen & " member_ID, m_name, m_lastheredate FROM " & strMemberTablePrefix & "MEMBERS ORDER BY M_LASTHEREDATE DESC"
rs.Open strSql, my_Conn
%>

<%
intCounter = 1
do while not rs.EOF%>

<font size="1" color="#FF0000">-»</font> <font color="#0000FF"><a href="pop_profile.asp?mode=display&amp;id=<%=rs("member_id")%>"><font face="<% =strDefaultFontFace %>" size="<% =strDefaultFontSize-1 %>" color="#828282"><%= rs("m_name")%> 

<%
intCounter = intCounter + 1
rs.movenext
loop
rs.Close
set rs = nothing
end function
end if
%>
</div>

AdmiN

#1 * Mart 25, 2008, 02:57:31 ÖÖ
İyi görünür.Teşekkürler.   ;D

adnancelik

#2 * Nisan 01, 2008, 07:59:57 ÖÖ
Nereye eklenecek bu dosya?

burajan

#3 * Nisan 01, 2008, 09:06:27 ÖÖ
Hangi sayfada görünmesini istiyorsan o sayfaya include edebilirsin. Mesela ana sayfa için defaut.asp dosyasına include edebilirsin.
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

ebruliheceler

#4 * Nisan 07, 2008, 06:09:02 ÖÖ
yaptım ama boş göründü acaba neden olabilir :(anasayfamda aşağıda çıktı ama içi boş.özellikle çıkıp geri giriş yaptımki belki ondandır diye ama yok:((yinede teşekkürler. ;Dinşallah başarırım.

ebruliheceler

#5 * Nisan 26, 2008, 19:31:35 ÖS
Sonunda başardım.Fakat bir kaç sorum olacak yardım edebilir misiniz.Birincisi sitedeyken görünüm güzel.Ama siteden çıktığımda görünmemesi tamam güzel ama sitenin görüntüsünü bozuyor.Kocaman açılıyor girişte problem var uyarısı veriyor o bölüm.Ben şu konuda yardım istiyorum sizden.Örnek verecek olursam üyelerim haricinde hiç kimse giriş yapmadığı halde görmesin o bölümü.Yani girişde problem var hatasıda vermesin.Siteye girildiğinde aktif olsun bu bölüm.Birde şunu sormak istiyorum.Sitemde sol menüye aktif üyeler yerine bunu almak istiyorum ana menü,sonra mesaj panosu sonra bu kısım.Yapmaya çalıştım ama o tarafa alamadım ana sayfa gidiyor o zaman:((Ricam bu iki konuda yardım istiyorum dostlar.Üye girişi olmadan kimse göremesin ve sol menüye alayım.Mesela mesaj panosu gibi.Siteye girilince görülüyor ve dışardan girmeden hiç görünmüyor bunu kasdediyorum.İnşallah anlatabildim dediğimi ya:(((Şimdiden ilginize teşekkür ederim.Bu siteyle çok şey öğreniyorum.

AdmiN

#6 * Nisan 28, 2008, 08:17:55 ÖÖ
O bloğu sadece üyelerin görmesi için, deault.asp de blok include kodunu aşağıdaki gibi ayarlaman lazım.Yani kodun başına ve sonuna bir satırlık kodu ekleyeceksin.

<% if not strDBNTUserName = "" Then %>
<!--#include File="inc_songiris.asp"-->
<%end if%>

ebruliheceler

#7 * Nisan 28, 2008, 18:35:10 ÖS
Çok teşekkür ederim evet bu şekilde yaptım ve oldu ;DSaol admin ;D :'1

Bir soru daha sorma hakkım var mı acaba yeni öğreniyorumda  :(

İsimleri yan yana değilde alt alta sıralamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.Birde sayı belirliyorum ya sayı değilde mesela son iki saatte giren üyeler görünsün istiyorum bunu nasıl yapmam gerek mümkünmü.Sayı yerine saat ayarlamak mümkünmü.Şimdiden teşekkürler.

Ay nasıl mutlu oldum adminimiz yardım için çok sağol ya :'1

burajan

#8 * Nisan 29, 2008, 02:28:41 ÖÖ
<%= rs("m_name")%>Yukarıdaki kodu aşağıdaki gibi değiştirirsen üyeleri alt alta sıralamış olursun
<%= rs("m_name")%><br>Saat olayıyla ilgili şimdilik birşey söyleyemem.
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

ebruliheceler

#9 * Nisan 29, 2008, 17:02:02 ÖS
Sevgili adminimiz çok teşekkürler  :'1 Yaptım ve oldu evet.İnşallah saat olayıda çözülür.Mutlu oldum çok sağolun.İyi ki burdayım... ;D