UzmanWeb.Net Forum

Maxwebportal Hakkında Bilgilendirme ve Kişisel Yorumum (Okunma sayısı 4406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Nisan 14, 2007, 05:06:41 ÖÖ
Maxwebportal 2.12 sürümünü çıkarmamız ve gelen yoğun sorular üzerine yazma gereği duydum.Bu açıklama tüm maxwebportal kulalnıcıları için geçerlidir.İhtiyaç üzerine yazılmış olup bir şikayet metni değildir.

1- Mwp yeni başlayanlar ve kendini geliştirmek isteyenler için güzel bir portaldır.
2- Mwp kodlarla uğraşmaktan hoşlanmayan, html ve asp kodları konusunda tecrübesi az olanlar için zor bir portaldır.Çünkü blok, modül vs.  ve daha bir çok ayarı kodlar üzerinden yapılır.
3- Mwp kodlama bakımından pek iy ibir portal değildir.Sitede aktif kullanıcı sayısı arttıkça, site veritabanı büyüdükçe access kullanımı artar ve site yavaşlamaya ve  hatta kilitlenmeye başlar.Bu yüzden eğer büyük site yapacaksanız mwp ile başlamayın.
4- Mwp nin yapımcısı siteyi bırakmıştır.Şuan sitemizden ve bir kaç yerden başka destekçisi yoktur.
5- Mwp'de  kodlamadan dolayı bazı hatalar vardır.Veritabanı tablo isimleri büyük harfli olmasına rağmen kodların bir kısmında küçük harflerle yazılmıştır.Bunun nedenini hala anlamış değilim.Uyarmama rağmen 2.11 sürümünü çıkartanlar (maxwebportal.info) bunu düzeltmemiştir.
6- Küçük harfli yazılmış olan tablo isimleri hatası bazı sunucularda hatasız çalışmakta, bazı sunucularda da hata vermektedir.Bunun uzmanweb.net olarak bizimle bir ilgisi yoktur.
7- Mwp 2.11 güncel ve 2.12 sürümünde portal ana dosyalarında ufak tefek değişiklikler yapılmış ve bizim ve mwp kullanıcılarının oluşturduğu bazı modüller eklenmiştir.
8- Mwp 2.12 üzerinde yapılan değişiklikler bu dosyanın içinde BENİ MUTLAKA OKU (V2.12 YENİLİKLER) adıyla bir metin belgesinde yazılmıştır.
9- Küçük harfli tablo isimlerinden kaynaklanan hatalar yüzünden gelen şikayetler üzerine yaklaşık 600 dosya kodlarını tek tek inceleyip 210 dosya üzerinde küçük harfli yazılmış tablo isimlerini büyük harfli tablo isimleri ile düzelttim.

NOT: Web tasarımına yeni başlamışsanız, html bilmiyorsanız, sunucu, host, yazma izni, kontrol paneli  gibi terimleri bilmiyorsanız, kodlama ve kodlarla uğraşmaktan hoşlanmıyorsanız, geniş çaplı site yapmayı düşünüyorsanız MAXWEBPORTAL KULLANMAYINIZ.eğer kullanacaksanız ilk önce yukarıda yazdığım şeyleri öğrenmeniz gereklidir.

Asp portal kullanacaksanız, Maxwebportala alternatif olarak aspsitem veya mini-nuke kullanabilirsiniz.Herşeyi online yönetilebilen site yapacaksanız php siteleri deneyebilirsiniz.
Kayıtlı