UzmanWeb.Net Forum

Joomla 2.5.9 ve 3.0.3 Güvenlik Sürümleri Yayınlandı (Okunma sayısı 1015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AdmiN

* Şubat 07, 2013, 20:56:34 ÖS
Joomla geliştiricileri geçtiğimiz gün Joomla 2.5.8 ve 3.0.2 sürümleri için yeni bir güvenlik güncelleme paketi yayınladı. Bütün Joomla 2.5.x kullanıcılarının bu son sürüme güncelleme yapmaları güvenlikleri açısından gereklidir.
 
Joomla 2.5.9 Güncellemesi
Gelişticilerin "yapılacaklar listesi"nde yer alan 22 adet sorun bu sürümle birlikte giderilmekle birlikte, 1 adet de düşük-seviye güvenlik açığı kapatılmıştır. Bu nedenle sitelerinde Joomla 2.5 kullanan tüm Joomla'cıların bu son günvelik güncellemesini yapmaları sitelerinin güvenliği için gereklidir ve tavsiye edilmektedir.Güncellemeyi yönetim panelinden yapabilirsiniz.Ya da buradaki güncelleme dosyalarını da kullanabilirsiniz.

 
Joomla 3.0.3 Güncellemesi
Gelişticilerin "yapılacaklar listesi"nde yer alan 136 adet sorun bu sürümle birlikte giderilmekle birlikte, 3 adet te düşük-seviye güvenlik açığı kapatılmıştır. Bunların yanında 2 adet yeni özellik eklenmiştir.Bu nedenle sitelerinde Joomla 3.0.2 kullanan tüm Joomla'cıların bu son günvelik güncellemesini yapmaları sitelerinin güvenliği için gereklidir ve tavsiye edilmektedir.Güncellemeyi yönetim panelinden yapabilirsiniz.Ya da buradaki güncelleme dosyalarını da kullanabilirsiniz.

 Joomla geliştiricileri daha güvenli Joomla sürümleri geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedirler.
Kayıtlı