UzmanWeb.Net Forum

En hızlı tarayıcı hangisi? (Okunma sayısı 1192 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Mart 27, 2012, 21:57:38 ÖS
Google'ın geliştirdiği tarayıcı testinin son sürümünü denedik. Bilin bakalım hangi tarayıcı birinci?Google, web tarayıcılarının hızını ölçmek üzere kendi geliştirdiği V8'in yeni sürümünü yayınladı. 7. sürüm olan yeni sürüm, işletim sistemi çekirdeği simülasyonu ve bellek yönetim testlerini destekliyor. Daha önemlisi ise Oliver Hunt'un 2D "akıcı dinamik simülasyonu"nun eklenmiş olması. Bu test, bugünkü oyunlarda, grafiklerde ve bilimsel uygulamalarda kullanılan çift diziliş (double array) hesaplamalarını sınıyor.

V8, gerçekleştirdiği 8 farklı testi bir araya getirerek web tarayıcınızın JavaScript performansını yansıtan toplam bir puan veriyor. V8'in son sürümüyle yakında çıkacak olan ve çıkmış olan 10 güncel web tarayıcısını sınadık. V8'de Google'ın web tarayıcısı Chrome'un birinci sırada olmasını doğal karşılayabiliriz.

V8 testimizde Chrome 19 Canary birinci gelirken, kararlı sürüm olan Chrome 17 ikinci sırada yer aldı. Firefox 11 ise üçünsü sırada kendine yer buldu. İşte V8 testimizde ortaya çıkan tablo:Chip Online
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr