UzmanWeb.Net Forum

49 kişiye 51 hayalet düşüyormuş! (Okunma sayısı 1315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Mart 20, 2012, 06:42:05 ÖÖ
Hayır, bildiğiniz anlamda hayaletlerden bahsetmiyoruz. Bu hayaletler, internette geziniyor!İnternet ölçümlerine yer yer rastlıyoruz ve şu kadar kişinin internete girdiğini ve söz konusu bir web sitesini ziyaret ettiğini söyleyip duruyoruz. Peki web trafiğini gerçekten de insanlar mı oluşturuyor?

Elbette hayır... Hatta web güvenlik şirketi Incapsula'nın yaptığı son araştırma, bunun tam aksini gösteriyor. Araştırmaya göre web sitelerini ziyaret edenlerin yüzde 49'unu gerçek bireyler oluştururken, kalan yüzde 51'ini ise bot'lar meydana getiriyor. Yani trafiği oluşturan yüz birimden 51'i aslında insan değil; otomatik ziyaretçiler... Bunlar arasında hack araçları, otomatik spam bot'ları, casus yazılımlar önemli bir yere sahip.

Araştırma, 1000 web sitesi dahilinde 50 bin ila 100 bin aylık tekil ziyaretçisi olan siteler üzerinde yapıldı.

Chip Online
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

AdmiN

#1 * Mart 20, 2012, 08:36:03 ÖÖ
Demek ki arama motorları bizden daha çok çalışıyor ve nette geziyor.Arama motorlarının performansı bakımından bakarsak iyi bir sonuç. Fakat diğer botları düşündüğümüzde (hack araçları, otomatik spam bot'ları, casus yazılımlar) nette risk faktörünün büyüklüğünü de görebiliyoruz.
Kayıtlı