UzmanWeb.Net Forum

1.Hadi Anlat Bakalım (WhisperSuLtaN) (Okunma sayısı 9792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WhisperSuLtaN

* Ağustos 27, 2009, 07:54:23 ÖÖ
Arkadaşlar merhaba, forumlarda oynanabilecek bir oyun geliştirdim... eğlenceli, beyin fırtınası gerektiren, hayal gücümüzü kullanabileceğimiz ,ve zekamızı ölçebileceğimiz bir oyun ...

Oyunu çocuklar oynar diye düşünmeyin... çünkü bu oyunu oynayabilmek için belli bir tecrübe, görgü edinmiş olmanız gerekiyor ... çocuklara biraz ağır geliyor yani bu oyun ...

Size oyundan bahsedeyim ..

Oyunumuzda bir ebe var , Ebe aklından bir kelime tutuyor (canlı, cansız, nesne, eşya , fiil, bir il, bir hayvan, vs vs vs )

Ebe aklında tuttuğu eşyayı toplam 5 anahtar kelime ile oyunculara anlatmak zorunda , ancak anahtar kelimeleri de bulmak yine oyuncuların işi ,

Anahtar kelimeleri anlatır 5 ipucu resim ebe tarafından oyunculara gösteriliyor .... her ipucu resimden sonra en az 3 oyuncu anahtar kelimeyi tahmin etmeye çalışmalı ,  3 oyuncunun tahminlerinden sonra anahtar kelime bulunamamışsa ebe sıradaki ipucu resmine geçiyor ... 5 ipucu resim bitince bulunan anahtar kelimelere göre Ebenin aklındaki Ana kelime bulunmaya çalışılıyor ... Bulan kişi sıradaki Ebe oluyor ...

Oyun kuralları

1 - biten oyunda ana kelimeyi bulan kişi ebedir....

2- kelime bulunamamışsa ebe olmaya istekli birisi oyunculara sorulur eğer yoksa eski ebe yeni bir oyunla devam eder.

3- ebe çeşitli sebeplerle en fazla 3 gün üst üste online olamamışsa , olamayacaksa , haber vermiş yada bu durum tespit edilmişse, forum yöneticileri yada oyun koordinatöre (WhisperSuLtaN) tarafından varsa gönüllüler arasından, yoksa kendinin tayin edeceği bir başka oyuncu yeni ebe olur.

4- Sıradaki ipucu resme geçmek için en az 3 oyuncunun öndeki ipucu resmine bakarak anahtar kelime hakkında tahminde bulunması gerekir...

5- Aynı oyuncunun aynı anahtar kelime için tahmini en fazla 3 defadır. 3 tahminine ebe tarafından olumlu yada olumsuz cevap verilir... daha sonraki tahminleri doğru bile olsa gözardı edilir ...

6- Asla ebenin aklındaki kelime direk ipucu resim olarak gösterilemez...

Amaç oyuncuları zorlamak değil... Ebenin Anlatım Gücünü de ölçmektir...

Hepinize Kolay gelsin umarım oyunu anlamışsınızdır , zaten oynarkende daha iyi anlayacaksınız ...

İyi eğlenceler dilerim ...

ve ilk oyuna geçiyorum ...

Bu bir nesne arkadaşlar, hemen hemen hepiniz genç yaşlı, erkek, kadın mutlaka mutlaka mutlaka tanıyorsunuz bu nesneyi, hatta bir çoğunuz eminim ki kullandınız hayatınızda en az 1 kere ve yine eminim ki hala sık sık kullananlar var aranızda ...

İlk Anahtar Kelime İçin İpucu Resmi Gösteriyorum ....

Bu İpucuna göre sizce 1. Anahtar Kelimemiz ne olabilir?

Kolay Gelsin :)

Star_20

#1 * Mayıs 26, 2010, 21:06:52 ÖS
Tahta olabilir mi?

WhisperSuLtaN

#2 * Mayıs 27, 2010, 05:25:50 ÖÖ
Tahta olabilir mi?

Evet Doğru Cevap Tahta :)

şimdi ikinci ipucu Resmine geçelim :

Anlatmak istediğim şeyin ikinci resmi de bu işte

Kolay gelsin :)

ZaFeRySb

#3 * Mayıs 27, 2010, 06:41:05 ÖÖ
Taş?Kaya?  :)
Oyun Tabu gibi galiba?

WhisperSuLtaN

#4 * Mayıs 27, 2010, 07:50:27 ÖÖ
Taş?Kaya?  :)
Oyun Tabu gibi galiba?

Evettt Doğru Cevap Taş :) Tebrik Ederim

Elimizdekini kontrol edelim ; 1. İpucu Kelime : Tahta

2. İpucu Kelime: Taş

Ve henüz ne tuttuğumu tahmin edebilen olmadığı için 3. ip ucu resmini gösteriyorum ...

Buyrun Kolay gelsin :)

ZaFeRySb

#5 * Mayıs 28, 2010, 04:34:49 ÖÖ
3.ipucu desen olabilirmi hocam?

WhisperSuLtaN

#6 * Haziran 01, 2010, 03:37:47 ÖÖ
3.ipucu desen olabilirmi hocam?

Hayır Desen Değil :)

İki Hakkın Daha Kaldı :)

_TheBoss

#7 * Temmuz 07, 2010, 22:06:55 ÖS
ipek kumaş ???