UzmanWeb.Net Forum

Yeni Facebook ayarlarına dikkat ! (Okunma sayısı 2084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ebRNET

* Nisan 01, 2015, 20:25:29 ÖS
Şüphesiz sosyal medya artık hayatımızın bir parçası, her ne kadar bütün sosyal ağlarda aktifliğimizi korusakta zaman zaman bu mecralardan uzaklaşmak istediğimiz zamanlarda hatta hesabımızı silmek istediğimiz zamanlar olmakta. İşte bu noktada facebook hesap silme  ve facebook hesap kapatma konusu kullanıcılar için uzun uzadıya giden işlemlerden ve adımlardan meydana gelmekte. Hele ki sosyal medya üzerinde, facebook, twitter ve benzeri kanallarda arayüzde ve kullanım konusunda değişiklikler yapıldığında kullanıcılar fazlasıyla bilinçsiz kalmakta.

Bir örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz aylarda facebook bir güncelleme ile varsayılan video oynatma seçenecekleri değiştirdi, peki bu değişim ile birlikte neler oldu ? Facebook haber kaynağında gezinen kullanıcılar onlardan habersiz açılan videolar ile karşılaştı bu bilgisayardan pek sorun yaratmasa da özellikle mobil kullanıcıları üzdü. Fakat facebook bunu opsiyonel özellik olarak eklemişti ve ayarlardan bu kapatılabiliyordu. Aynı şey facebook silme konusu içinde geçerli keza yapılan değişimler sonrasında ulaşım sağlanan menüler, arayüzler hatta bağlantıların yerleri değişmekte.

Biz en azından bu yazımızda geçtiğimiz gün tekrar değişime giren facebook silme için videolu anlatımı paylaşmak istedik yazı sonunda videoyu izleyerek, zamanı geldiğinde silmek istediğiniz facebook hesabınız için gereken işlemleri öğrenebilirsiniz kısa fakat istediğini alacağınız bir video.

Hesaplar için silme işlemi yaparken dikkatli olmakta gerek keza hesabı sildiğiniz zaman ve belli bir süre giriş yapmadığınız zaman o hesaba artık ulaşmak mümkün olmamakta. Kaybedeceğiniz çok önemli resim yada videolar mevcut ise facebook yedek alma işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Yada kararınızdan ilk hafta içerisinde vazgeçerseniz hiç facebook silme talimatı vermemiş gibi hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz.

Facebook hesap silme videolu anlatımı aşağıdaki gibidir.


https://www.youtube.com/watch?v=EVJi9I9fqhU
Son Düzenleme: Nisan 02, 2015, 05:19:13 ÖÖ Gönderen: AdmiN
Kayıtlı