UzmanWeb.Net Forum

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir? (Firefox&FlashGet Aracılığıyla) (Okunma sayısı 1704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Ocak 15, 2011, 01:00:49 ÖÖ
Facebook’ta görüp de çok beğendiğiniz bir videoyu bilgisayarınıza indirmek istediğiniz olmuştur. Facebook’un kendi ayarlarıyla mümkün olmayan bu işlemi yapmanın çok kolay bir yolu var.Facebook üzerinde her gün belki de yüz binlerce video paylaşılıyor. Facebook sayfanızı açtığınızda birbirinden ilginç, komik ya da düşündürücü birçok video ile karşılaşmanız mümkün.

Bunların arasında mutlaka çok beğendiğiniz ve bilgisayarınıza indirmek istediğiniz videolar oluyordur. Facebook’ta videoları indirmek için bir uygulama bulunmadığından bunu yapmak mümkün değilmiş gibi gözükse de teknoloji dünyasında çarelerin tükenmediğini unutmamakta fayda var.

Sadece Facebook değil, video yayınlayan hemen her sitedeki içeriği bilgisayarınıza indirmek için çok kolay bir yöntem bulunuyor.Bunu yapmak için öncelikle popüler dosya indirme yazılımı olan FlashGet’i indirip kurmalısınız. Dosyaları bu yazılım aracılığıyla bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. FlashGet’i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.Bu aşamadan sonra, bu yöntemi kullanmak için tarayıcı olarak Firefox kullanmanız gerektiğini belirtmemiz gerekiyor. Videoları indirmek için, Firefox için geliştirilmiş FlashGot adlı eklentiyi resmi eklenti sayfasından indirip kurmalısınız. FlashGot eklentisini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.Tüm bunları yaptıktan sonra, Facebook’ta indirmek istediğiniz videonun sayfasına tıklamalısınız. Sayfada sadece indirmek istediğiniz videonun olması gerekiyor.Videoyu oynatmaya başladıktan sonra sayfanın herhangi bir yerine sağ tıklayın. Çıkan listede FlashGot Ortamı yazan kısma tıklayın.Bundan sonra karşınıza FlashGet’in indirmeye başlatma ekranı çıkacak. Buradan dosya adını ve dosyanın inmesini istediğiniz yeri seçebiliyorsunuz. Dosya adının sonunda “.mp4” ya da “.flv” gibi uzantıların olmasına dikkat edin. Eğer yoksa sonuna kendiniz eklemelisiniz.Tüm bunları yaptıktan sonra FlashGet üzerinden indirme işlemini takip edebilirsiniz. İndirdikten sonra videonuzu uygun bir medya oynatıcı ile seyredebilirsiniz.

shiftdelete.net
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

AdmiN

#1 * Ocak 15, 2011, 04:51:55 ÖÖ
Önceden flashget kullanıyorumdum.Şimdi ise internet download manager kullanıyorum.Aynı şekilde bir çok video sitesinden video indirebiliyor.
Kayıtlı