UzmanWeb.Net Forum

Facebook Soru Hizmeti Nasıl Kullanılır? (Okunma sayısı 2004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Nisan 30, 2011, 06:30:14 ÖÖ
Facebook bugün formspring.me'ye meydan okuyan soru hizmetini aktif hale getirdi. Peki bu hizmeti nasıl kullanacağınızı ve ne işe yarayacağını biliyor musunuz? İşte rehberimiz.

İnternetin en büyük sitelerinden biri haline gelen Facebook için duraksamak bir seçenek değil. Site 500 milyon üyesi ve milyar dolarlara varan bütçesine karşın, en ufak rakibini bile ezip geçmek için çalışmalarını sıklaştırıyor.

Formspring Ölüyor mu?Bu hafta içerisinde en büyük sistem değişikliğini aktif hale getiren Facebook, en son formspring.me'in ölüm ilanını yayınlamış oldu.

Facebook Soru (questions) sistemiyle birlikte, kullanıcılarım formspring.me kullanmadan bir birlerine anket yapmasını sağlayan sistemi nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? İşte bu konuda size ışık tutacak olan rehberimiz.

Soru Menüsüne Ulaşmak

Bu yeni özellik normalde standart olan bir pencereye eklendiği için onu hemen görmeniz mümkün olmayabilir. Arama çubuğunun altında bulunan paylaş sekmesine gelin burada yeni eklenmiş olan soru kısmını göreceksiniz.Soru Yöneltmek

Ulaştığınız bu ekranda aynı ileti yollar gibi soru yazabiliyorsunuz. Buraya istediğiniz soruyu eklemeniz mümkün. İsterseniz hangi restorantın daha iyi olduğunu, isterseniz ise popüler filmleri sormanız mümkün.Bu soruyu listenizdeki herkes görecek. Cevaplandığı zaman ise onların duvarında da gözükecek.

Anket Oluşturmak

Bu ekranda ise anket oluşturmak için şıklar ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için anket şıkları adlı bölüme tıklayın. Karşınıza gelen boşlukları istediğiniz kadar artırmanız mümkün.Buraya istediğiniz şıkları yazın. Şıklar konusunda Facebook esnek davranmış. İsterseniz bir grubu, ya da arkadaşlarınızı da şıklara ekleyebiliyorsunuz.

Bu şıktaki link'e tıklayan kişi ise arkadaşınız profilini ya da grubu görebiliyor. Herkes şık ekleyebilsin derseniz, soruya cevap verenler de buraya şık ekleyebiliyor. Daha sonra soru sor diyerek bu anketi yayınlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın Cevapladığı Sorulara Bakmak

Bu işlemi gerçekleştirmek için arkadaşınızın profilinde bulunan sorular sekmesine tıklayın. Karşınıza onun cevapladığı tüm anketler ve sorular gelecek. Bu soruları siz de cevaplayabilirsiniz.SDN
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

AdmiN

#1 * Nisan 30, 2011, 07:29:28 ÖÖ
Bende henüz soru hizmeti aktif olmadı.
Kayıtlı

burajan

#2 * Mayıs 01, 2011, 03:19:30 ÖÖ
Bugün baktım bende açık, ancak soracak soru bulamadım :D
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr