UzmanWeb.Net Forum

Facebook'ta Tüm Arkadaşlarınızı Takip Edin (Okunma sayısı 2204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burajan

* Şubat 16, 2011, 04:24:08 ÖÖ
Facebook'ta sürekli hep aynı kişilerin paylaşımlarını mı görüyorsunuz? Bu durum bazı arkadaşlarınızın paylaşım yapmamasından değil, Facebook'taki bir ayardan kaynaklanıyor.

Facebook hesabınızı sık sık kontrol edenlerden misiniz? Listenizdeki arkadaşlarınızı ya da beğendiğiniz sayfalarla ilgili güncellemeleri daha yakından takip etmek istiyorsanız Facebook'ta küçük bir ayar yapmalısınız.

Facebook hesabınızı açtığınızda, anasayfada yakın geçmişte paylaşılan güncellemeleri, bağlantıları ve fotoğrafları görüyorsunuz.Hep Aynı Kişiler

Son zamanlarda, hep aynı kişilerin güncellemelerini gördüğünüzü düşünüyor, bazı arkadaşlarınızı çoktandır Facebook'ta görmüyorsanız, ilerleyen sayfalarda sizlere anlatacağımız yöntemi denemelisiniz.

Haber Kaynağı

Facebook'un standart ayarlarında, anasayfada sadece son dönemde en çok bağlantı kurduğunuz, iletişime geçtiğiniz ya da mesaj gönderdiğiniz kişilerin güncellemeleri gösteriliyor.

Anasayfanızı açtığınızda sürekli hep aynı kişileri görmenizin sebebi işte bu ayar. Bunu değiştirmek istiyor, tüm arkadaşlarınıza ait güncellemeleri görmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit.Öncelikle, Haber Kaynağı kısmının sağ tarafında bulunan En Yeniler bölümüne tıklamalısınız. Eğer henüz sayfanızda görüntülenmemiş güncellemeler varsa, buna basınca en son paylaşımlar sayfanızda çıkıyor.

En Yeniler

En son güncellemeleri gördükten sonra, En Yeniler tuşunun yanında küçük bir ok olduğunu göreceksiniz.

Bu ok tuşuna bastığınızda karşınıza ufak bir menü çıkıyor. Bu menünün üst kısmında anasayfada neleri görmek istediğinizi filtreleyebiliyorsunuz.Sadece fotoğrafları ya da bağlantıları görmek isterseniz buradaki seçenekleri işaretlemeniz yeterli.

Asıl konumuz olan ayarı yapmak için ise en altta bulunan Seçenekleri Düzenle kısmına basmalısınız.

Seçenekleri Düzenle

Seçenekleri Düzenle menüsünün çok detaylı olmadığını göreceksiniz. Zaten bu bölümde yapabileceğiniz çok fazla ayar yok.

Üst kısımda "Show posts from" diye bir bölüm bulunuyor. Burada iki seçenek bulunuyor."Friends and pages you interact with most" ve "All of your friends and pages" şeklinde olan bu iki kısım sırasıyla "En çok iletişim kurduğun arkadaşlar ve sayfalar" ve "Tüm arkadaşlarınız ve sayfalarınız" anlamına geliyor.

Tüm Arkadaşlar

Buradaki ayar Facebook'ta standart olarak en çok iletişim kurduğunuz arkadaşlar ve sayfalar olarak belirlenmiş durumda.Bunu değiştirmek için, hemen altında bulunan "All of your friends and pages" bölümünü seçin. Yaptığınız ayarları uygulamak için ise alt tarafta yer alan Kaydet tuşuna basmanız yeterli.

Bunu yaptıktan sonra tüm arkadaşlarınızın güncellemelerini anasayfanızda görebilirsiniz.

SDN
Kayıtlı
Kişisel İnternet Sitem => http://www.buraksimsek.com.tr

batuhanefetopal

#1 * Mart 10, 2011, 04:51:38 ÖÖ
 :)
Kayıtlı