UzmanWeb.Net Forum

yardım! bilgisayarım açılmıyor acer 5520G! (Okunma sayısı 6340 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cashlee

* Aralık 27, 2009, 21:48:49 ÖS
5520 kullanıcısıyım.... sorun şu : power tuşuna basıyoruz o tuştaki ışık devamlı yanıyor sönüyor. ekran hiiç açılmıyor. fan çalışmıyor. hiç bir çalışma belirtisi yok bilgisayarda. ama sadece ufak bir ses geliyor oda kesik kesik. yani sanki bir tepe var orayı aşsa çalışacak gibi. biyere geliyor kesiliyor ...geliyor kesiliyor gibi ses veriyor. sanki başlaması için gerekli bişey yapamıyor gibi. sizce sorun ne olablir bilgisi olan varsa yada başına böyle bişey gelen varsa paylaşırsa sevinirim arkadaslar.

okudugum yorumlarda sanırım anakartta bir sorun var gibi bi sonuç çıkıyor. bugun harddiskte bilgilerimi aldım başka bilgisyarda. hard disk normal çalışıyor.

yeni bios lazım dediler siteden indirdim. onu nasıl yukleyecem bilmiyorum . flash bellek aracılıgı ile?

yardımcı olursanız sevınırım ... teşekurler şimdiden.. :ag

Ozgur Hicyilmaz

#1 * Aralık 28, 2009, 03:13:43 ÖÖ
Herhangibir ani güç kesintisiyle karşılaştınızmı ? Eğer imkanınız varsa anakartınızın pilini söküp takmayı deneyebilirsiniz.

AdmiN

#2 * Aralık 28, 2009, 05:48:49 ÖÖ
Pilin şarjı bittiğinden öyle yapabilir.Elektrik kablosu takılı biraz beklesin.Olmazsa pili çıkarıp sadece kablo ile çalıştırmayı denersin.Bu şekilde de çalışmazsa mecburen servise göndermen gerekir.

inanmam332

#3 * Ocak 09, 2010, 20:31:42 ÖS
Hocam anakart arızası geçmiş olsn

ozeril

#4 * Haziran 11, 2011, 19:11:53 ÖS
Bende de aynı problem vardı. Bu durum anakart arızasını işaret ediyor. Bir çok yerli, yabancı kaynakları araştırdım ve problemi çözdüm. Çözümü biraz uzmanlık gerektiriyor. Öncelikle bilgisayar konusunda deneyimin nedir?, anakartı söküp tekrar takabilirmisin? Bunları yapabiliyorsan bir çözümü mevcut.

mahzunla

#5 * Haziran 19, 2011, 10:19:29 ÖÖ
Anakart sorunu gibi görünüyor arkadaşım.

tlgdmr

#6 * Eylül 12, 2011, 07:45:59 ÖÖ
büyük bi ihtimal anakart sorunu. fişi direk prize takmayı dene pili çıkartıp direk şarjla dene zayıf ihtimal bunlar ama inş. masraflı bişeyi yoktur
http://www.hitsiteler.net -http://www.flashoynayalim.net