No module Published on Offcanvas position

Facebook, "Paylaşılan Foto Albümü"nü DuyurduDünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’a yeni bir özellik daha eklendi. “Paylaşılan Foto Albümü” olarak adlandırılan özellik birden fazla kullanıcıya aynı albüm altında fotoğraflarını toplama ve yayınlama şansı sunuyor.
Yeni özellik ile bir kullanıcı “paylaşılan foto albümü” yaratarak albüme fotoğraf ekleyebilecek “50 katkıda bulunan kişi” belirleyebiliyor. Bu kişiler de albüm yaratıcısı gibi fotoğraflarını paylaşılan albüme ekleyebiliyorlar. Her kişi için eklenebilecek maksimum fotoğraf sayısı 200 ile sınırlı tutuluyor. Bu rakamın gelecekte yükselebileceği de verile bilgiler arasında.


Paylaşılan foto albümü özelliğinin kalabalık grupların katıldığı kamplar, geziler, düğünler, partiler gibi organizasyonlar ve aile buluşmaları fotoğraflarını bir arada toplamak için faydalı olacağı düşünülüyor. Paylaşılan foto albümü için; “genel”, “sadece katkıda bulunalar”, ve “katkıda bulunanların arkadaşları” olmak üzere üç güvenlik seçeneği sunuluyor. Albüm özelliklerinin kontrolü ise albüm yaratıcısında toplanıyor.
Pazartesi günü kullanıma sunulan yeni özellik bir süre için Facebook’u İngilizce kullanan küçük bir grup tarafından denenecek ve daha sonra tüm hesaplar için aktif hale gelecek.

Shiftdelete.net

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ