No module Published on Offcanvas position

Instagram’a Embed Kodu DesteğiInstagram’ın resmi blog adresinden yapılan son açıklamaya göre Instagram’a embed kodu özelliği eklendi. Yalnızca bilgisayarların internet tarayıcılarından Instagram’a girildiğinde kullanılabilecek bu özellik sayesinde, fotoğrafa yapılan yorumların sağ alt tarafında paylaş butonu bulunacak ve bu buton sayesinde embed kodunu görebileceksiniz.

Bu kodu kopyalayıp blog sitenize, internet sitenize ve HTML’in desteklendiği herhangi bir yerde fotoğraflarınızı ve videolarınızı yayınlayabileceksiniz.

Yayınlamış olduğunuz fotoğraflarınız veya videolarınız Instagram kullanıcı adınızla beraber eklenmiş olacak ve Instagram logosuna tıklayan herkes otomatik olarak Instagram.com sitesine yönlendirilip sizin sayfanıza gitmiş olacak. Bu sayede diğer fotoğraf ve videolarınız da görebilecekler.Instagram’a video özelliği eklendikten sonra kullanıcılar tarafından gelen istekler arasında en çok embed kodu ile ilgili isteklerin bulunması, Instagram’ın böyle bir özellik eklemesine neden oldu. Instagram’ın Twitter ile anlaşmasını bitirmesinden sonra böyle bir özelliğin eklenmesi kullanıcıları oldukça sevindirecek gibi görünüyor.

Eğer Instagram’da profilinizi gizlediyseniz embed kodu için de aynı şey geçerli olacak. Embed kodu özelliği Instagram profili herkese açık olan kullanıcılar için geçerli.

Instagram’a gelecek olan güncelleme ile bu özellikten profili herkese açık olan tüm Instagram kullanıcıları yararlanabilecek.

Shiftdelete.net

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ