No module Published on Offcanvas position

Instagram'a 24 Saatte Kaç Video Yüklendi?Facebook ile Twitter, dünyada en çok kullanılan iki sosyal ağ. İkisi arasında da perdelerin arkasında bir savaş yaşanıyor. Instagram'ı satın alan Facebook, Instagram'a yüklenen fotoğrafların Twitter'da çıkmasını engellemişti. Twitter ise bu hamleye cevap olarak resim yükleme özelliğine filtreler eklemişti. Ayrıca Twitter, bünyesine kattığı Vine platformuyla da kısa video konusunda Instagram'ın önüne geçmeyi başarmıştı.

Instagram'dan cevap geç de olsa geldi ve böylece kullanıcılar Instagram'a 15 saniyelik videolar yüklemeye başladılar. Instagram kullanıcılarının hızlı bir şekilde benimsediği video özelliği, yoğun bir kullanımla karşılandı.Instagram'ın açıkladığı bilgilere göre ilk 24 saatte, sosyal ağa toplamda 5 milyon video yükledi. 1 dakika içeriisnde toplamda 40 saatlik video yüklenilen Instagram'daki en aktif video kullanımı ise Miami Heat'in NBA şampiyonu olduğu sıralarda gerçekleşti. Ondan sonra gerçekleşen 8 saatte ise 130 milyon aktif kullanıcı, pek çok video paylaştı.

Tabi bu videoların yükleniyor olması, o videoların çok gerekli olduğu ve hepsinin izlendiği anlamına da gelmiyor. Toplam videoları izlemek isteseniz, videoların uzunluğu neredeyse tam bir yılı dolduruyor.

Şimdilik Android ve iOS platformlarında olan Vine ile Instagram, bakalım ileride kullanıcılarına nasıl yenilikler sunacaklar?

Shiftdelete.net

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ