No module Published on Offcanvas position

Nikon D7100 ve A'nın Fiyatı Belli OlduJapon fotoğraf teknolojileri üreticisi Nikon, geçtiğimiz günlerde yeni dijital SLR modeli D7100 ve APS-C boyutunda sensör kullanan ilk kompakt Nikon modeli olan Coolpix A'yı duyurmuştu. Yeni modellerin Avrupa lansmanı ise bugün Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen bir basın toplantısı ile yapıldı.

Orta seviye dijital SLR: D7100

Nikon'un D7000 modelinin güncellenmiş sürümü olan D7100, 24.1 Megapiksel çözünürük sunuyor. 3.2 inçlik 1.229 milyon piksel çözünürlüklü LCD ekranı bulunan fotoğraf makinesi Full HD video, haır çekim modları, efekt özellikleri, çift SD bellek kartı yuvası gibi özelliklere sahip. Ürün mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı gibi video işleri yapanları sevindirecek özellikleri de bünyesinde barındırıyor.D7100'ün Türkiye fiyatı da belli oldu

Nikon Türkiye temsilcisi Karfo Karacasulu'dan aldığımız bilgilere göre D7100 modelinin fiyatı 18-105 mm objektifle beraber 4599 TL (KDV dahil) olacak.

Profesyonel kompakt: Coolpix A

Firmanın Lizbon'da tanıttığı bir diğer ürün ise Coolpix A modeli oldu. APS-C ebadında (D7100'de aynı boyutta sensör kullanıyor) sensör kullanan yeni model 16.2 Megapiksel çözünürlüğe sahip. 28 mm sabit odak uzzaklığına sahip objektifi bulunan yeni modelde bu objektifin diyafram açıklığı 2.8.Özellikle profesyonellere hitap eden model ülkemizde de satılacak. Ürünün Türkiye resmi satış fiyatı KDV dahil 3599 TL olarak açıklandı. Her iki model de Mayıs ayından itibaren Türkiye'de resmi olarak satışa sunulacak.

Shiftdelete.net

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Adem TÜRK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni - WebmasteR

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ