İşletim Sistemleri

Ulusal işletim sistemimiz Pardus hakkında söylenenler, projeye gönül veren herkesi üzdü. Sonlandırılması bile konuşulan Pardus'un geleceğini resmi adreslerden öğrendik. İzleyin!

Ulusal işletim sistemimiz Pardus'un başından kara bulutlar eksik olmuyor.

Yazılım geliştiren ekip içindeki ayrılmalar, teknik ekibin yaptığı bu yıl içinde yeni sürümün çıkmayacağına dair açıklamalar ve bazı yayınlarda çıkan haberler nedeniyle, projeye gönül verenlerin aklı karışmış durumda.

Pardus'un geleceğini bu videodan izleyin!

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.TÜBİTAK'taki BİLGEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi) bünyesinde geliştirilmesine devam edilen Pardus projesinin geleceği hakkında en net açıklamaları kurumun başkan vekili Dr. Hasan Palaz'dan aldık.

Özetle; Pardus'un geliştirilmesine devam edilecek. Söylendiği gibi, projenin sonlandırılması ya da uykuya yatırılması söz konusu değil.


Yakın zamanda yapılması beklenen organizasyonda bir araya gelecek olan ekipler, geçmişte yapılan hatalar, güncel durum değerlendirmesi ve gelecek için beklentileri masaya yatırarak Pardus'a yön verecekler.


Shiftdelete.net