E-Okul ve Genel Kullanım İçin Fotoğrafları Topluca Boyutlandırmak

   Özellikle web sitesi ile uğraşanlar bazen sitelerine aynı anda birden çok fotoğraf yükleme ihtiyacı duyarlar.Bu durumda yüklenecek fotoğrafların küçültülmesi, hem sitedeki fotoğrafların daha hızlı yüklenmesi hem de kaplayacağı web alanı ve harcayacağı bant genişliği bakımından önemlidir.
  İkinci sorun ise, öğrenci fotoğraflarının e-okula yüklenmesidir.E-okul standardına göre yüklenecek fotoğraflar 10 KB'tan fazla olmamalıdır.Fotoğrafları diğer programlarla küçülttüğünüzde bu boyutun altına düşmeniz oldukça zordur.Fakat pixresizer ile küçültülen fotoğraflar kaliteden ödün vererek bu işi sizin için kolayca hallediyor.Şimdi programın kullanımına geçelim.

Program ilk açıldığında yukardaki work with one file yazan sekme aktif oluyor. Eğer tek bir fotoğraf küçültecekseniz, aşağıdaki anlatılanları bu sekmede yapmalısınız. Eğer çoklu fotoğraf küçültecekseniz, work with multiple files sekmesini tıklamanız gerekiyor.

1-Source düğmesine tıklayıp küçültülecek resimlerin olduğu klasörü seçin.
2- Destination düğmesine tıklayıp küçültülen resimleeri kaydedileceği resimlerin olduğu klasörü seçin.
3- küçük resim boyutunu seçin. 800x600 yeterlidir. Çizgi üzerindeki kaydırma işaretçisinin sürükleyince ordaki sayı değişiyor.
4- Burdaki kutuyu işaretleyin.Yüksekliği genişliğe göre otomatik ayarlayacak.
5- Dosya türü olarak jpeg seçeneğini seçin.
6- Save pictures düğmesine tıklayıp işlemi tamamlayın. 

Dosyayı İndirin >>

Alternatif Link >> 

Yorum ekle

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ

CSS UYGULAMALARI

WORDPRESS - JOOMLA EKLENTİ

WORDPRESS TEMALARI

JOOMLA TEMALARI