Haberler

Windows işletim sistemi kullanan bilgisayar kullanıcılarının %90’ı, işletim sistemlerinin görünümüyle oynamaz. Eğer bu yüzdelik dilime girmek istemiyorsanız, tam size göre tavsiyelerimiz var.

Windows kullanıcılarının büyük çoğunluğu, işletim sistemleri hangi ayarlarla veya temalarla yüklendiyse uzun süre o ayarlar veya temalarla kullanmaya devam eder. Klasik Windows Aero teması, göze her ne kadar hoş görünse de milyonlarca kullanıcının da aynı temayı kullandığını bilmek, bazılarınıza can sıkıcı bir durum olarak gelebilir.

Bu gibi durumlarda kullanıcı, Windows'unun arayüzünde farklılıklara yol açacak değişikliklere doğru yönelir. Bu yazıda sizlere bu gibi değişikliklerin en sıra dışı varyasyonlarını belirteceğiz. Tavsiyelerimizden kimisi masraflı gibi gözükse de, benzer bir hazır sistemden yarı yarıya daha ucuz olan tavsiyeler olduğunu hatırlatalım.

İşe Windows temalarından bahsetmekleye başlayalım. İnternette birçok Windows 7 ve Vista teması bulabilmek mümkün. Bu temalar ücretsiz olarak dağıtılıyor ve masaüstünüzün görünümünü baştan aşağı değiştirebilir. Windows 7 için http://windows7themes.com/ ve http://windows7themes.net/ gibi siteler mevcut iken, Vista için de http://vista-themes.net/ ve http://www.myvistathemes.com/ gibi siteler, çeşitli tema arayışı içerisinde olan kullanıcıların imdadına yetişiyor.


Ne var ki bu temalar da birçok kullanıcının farklı arayüz arayışını sonlandırmaya yetmiyor. Kullanıcıların bir kısmı çok daha farklı arayüzlere sahip olmak isteyebiliyor. Eğer siz de bu kullanıcılardan biriyseniz, tam size göre iki tavsiyemiz var. Bunlardan biri Rainmeter adlı açık kaynak bir yazılım iken, diğeri ise Samurize adlı yine açık kaynak kodlu bir yazılım.

Haberin devamı için tıklayın >>